TBN – tapybos darbų paroda „Vilnius menininkų akimis“ | NLIF

TBN – tapybos darbų paroda „Vilnius menininkų akimis“

Tautinių bendrijų namų Svetainėje eksponuojama tapybos darbų paroda „Vilnius menininkų akimis“. Parodoje savo darbus pristato dailininkai iš Moldovos – Vadim Palamarcuk, Vladimir Palamarcuk, Gheorghe Țărnă,  ir Rumunijos – Alexandra Baciu, Răzvan Mihalcea, Daniela Vîrlan. Paroda organizuota bendradarbiaujant su Lietuvos rumunų kultūros draugija „Dačija“.

Renginį, skirtą parodai pristatyti, pradėjo „Dačijos“ pirmininkė, Tautinių bendrijų tarybos narė Lučija Bartkienė. Ji pabrėžė, kad parodos organizavimo Tautinių bendrijų namuose idėją palaikė Moldovos Respublikos ambasada Lietuvoje ir Rumunijos ambasada Lietuvoje. L.Bartkienė išsakė padėkos žodžius tapytojui Juozui Pranckevičiui, kurio dėka Vilniuje organizuotas tarptautinis pleneras, sudaręs puikias sąlygas bei galimybes Moldovos ir Rumunijos menininkams kurti, bendrauti, savaip pamatyti mūsų sostinę, jos senamiestį. Jos nuomone, Moldovos ir Rumunijos dailininkai savo darbuose puikiai atskleidė tai, ko mes dažnai jau nepastebime, nors gyvename be galo gražiame mieste, kuriame tampriai persipina įvairių tautų kultūros.

Parodos pristatyme kalbėjusi dailininkė, projekto ir šios parodos kuratorė Lena Chvičija pasakojo, kad „JuozasArt“ galerija ir Europa City viešbutis, kuriems vadovauja tapytojas  Juozas Pranckevičius, prieš kelerius metus  ėmėsi  kultūrinio bendradarbiavimo iniciatyvos „Vilnius menininkų akimis“. Šio projekto tikslas – pritraukti į Vilnių menininkus iš įvairių šalių, siekiant pamatyti, kaip mūsų istorinis-kultūrinis kontekstas juos veikia,  kaip jį interpretuoja savas dailės tradicijas turintys dailininkai. Projektas tapo tradiciniu, ir štai jau ketvirti metai iš eilės skirtingo formato renginiai pristato mūsų sostinę Europos šalių dailininkams, o Lietuvos žiūrovus supažindina su kviestinių svečių dailės tradicijomis. Pirmasis projekto renginys vyko 2013 m., kuomet buvo surengtas Sankt-Peterburgo (Rusija) dailininkų pleneras. 2014 metais į Vilnių buvo pakviesti Serbijos ir Juodkalnijos menininkai. III-asis projekto renginys Vilniaus žiūrovams pristatė „Šiuolaikinį olandų peizažą“ Tai buvo bene didžiausia Lietuvoje pristatyta Nyderlandų tapybos kolekcija. Šiemet nuspręsta kultūrinius ryšius užmėgsti su Moldovos bei Rumunijos dailininkais. Šių šalių menininkai 2016 m. balandžio 17-24 d.d. ne tik kūrė Vilniuje, bet ir turėjo galimybes susipažinti su Vilniaus apylinkėmis.

 Renginyje dalyvavo Moldovos Respublikos  ambasadorius Lietuvoje  Valeriu Frija, Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ryšių su tautinėmis bendrijomis skyriaus vedėja Rasa Paliukienė, tautinių bendrijų atstovai. Tautinių bendrijų namų bibliotekai buvo padovanotas tapytojo Juozo Pranckevičiaus tapybos darbų albumas.

Paroda veiks iki 2016 m. rugpjūčio 1 d.

Plačiau skaitykite čia