Pabėgęs nuo ligų gydytojas stebina kolegas | NLIF

Pabėgęs nuo ligų gydytojas stebina kolegas

Kupiškio rajone gyvenantis ilgametis gydytojas Aleksandras Vaitoška – tikra vaikštanti enciklopedija, mielai besidalinantis patirtimi apie sveiką gyvenimo būdą, įvairias sveikatinimo priemones ir procedūras. Jaunatviškas ir energingas vyriškis nustebina pasakęs, kad jam netrukus sueis 72-eji.

Sveikata sušlubavo

A.Vaitoška – trečios kartos gydytojas. Senelis iš motinos pusės per Pirmąjį pasaulinį karą dirbo carinės Rusijos kariuomenėje felčeriu. A.Vaitoškos tėvas – vidaus ligų gydytojas, ginekologas bei chirurgas. Sekdamas tėčio ir senelio pėdomis, A.Vaitoška baigė tuometį Kauno medicinos institutą, tapo chirurgu ir vidaus ligų gydytoju.

Likimo ironija – visą gyvenimą besirūpindamas kitų žmonių gydymu, kiek mažiau nei prieš dešimtmetį A.Vaitoška pats tapo visišku ligoniu.

„Nebegalėjau per kambarį pereiti – pavargdavau. Visas kūnas buvo užtirpęs, nuolat kosėjau, skaudėjo sąnarius, mušdavo šaltas prakaitas, nors ir 30 laipsnių karščio kieme būdavo. Negana to, kardiologai nustatė, kad pažeisti širdies vožtuvai, girdimi baisūs širdies ūžesiai,“ – prisimena kolegų gydytojų verdiktą kupiškėnas.

Ėmęs ieškoti informacijos apie savo negalavimus, A.Vaitoška pradėjo įtarti, kad jo organizmas gali būti užsikrėtęs pelėsiu, t. y. jis serga sistemine mikoze.

Plačiau skaitykite čia