Parodyk savo spalvas: įsigyk vaivorykštės spalvų vėliavą – paremk „Baltic Pride“ 2016 | NLIF

Parodyk savo spalvas: įsigyk vaivorykštės spalvų vėliavą – paremk „Baltic Pride“ 2016

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL kviečia aktyviai remti „Baltic Pride“ 2016 festivalį iškeliant vaivorykštės spalvų vėliavą. LGL elektroninėje parduotuvėje įsigiję vaivorykštės spalvų vėliavą aktyviais veiksmais išreikšite paramą LGBT* bendruomenei – visos elektroninėje parduotuvėje surinktos lėšos bus panaudotos „Baltic Pride“ 2016 veiklų įgyvendinimui.

Ar vaivorykštės vėliavos spalvos išreiškia lytiškumo įvairovę? Galima teigti, kad tai – tik dalis tiesos, atsižvelgiant į audringą šios vėliavos istoriją ir tai, kad kiekviena spalva turi savo ypatingą reikšmę. Tad štai toji istorija: Harvey’is Milkas paprašė Gilberto Bakerio sukurti simbolį, kuris reprezentuotų LGBT* bendruomenės savigarbos jausmą ir pasididžiavimą.

G. Bakeris nusprendė sukurti aštuonių spalvų vaivorykštę, o kiekviena spalva turėjo savo simbolinę reiškę: ryškiai rožinė – seksualumą, raudona – gyvenimą, orandžinė – gyjimą, geltona – saulę, žalia – gamtą, tamsiai mėlyna – meną, šviesiai mėlyna – harmoniją, ir violetinė – dvasią. Bet tuo metu, kai vėliavą norėta pradėti gaminti masiškai, dar nebuvo galimybės spausdinti rožine spalva, tad vėliava galėjo būti sudaryta tik iš septynių spalvų. Toks septyniaspalvis vėliavos variantas buvo panaudotas 1979 metų „Gay Freedom Day Pride“ metu.

Vaivorykštės vėliava nėra tik spalvota audinio skiautė. Ji persiėmusi istorijos. Kaip sakė Gilber Bakeris: „Vėliava, tai veiksmas – tai daugiau nei tik audinio juostelės. Kai žmogus iškelia vaivorykštės vėliavą virš savo mašinos ar namo, jis ne tik plevėsuoja vėliavomis. Jis imasi veiksmo.“ Tad imkis aktyvių veiksmų ir tu – iškelk savo vėliavą savo namų lange ar balkone birželio 18 dieną, paremk „Baltic Pride“ 2016!

Plačiau skaitykite čia