TBN – fotografijų paroda „Stačiatikių cerkvės Lietuvoje“ | NLIF

TBN – fotografijų paroda „Stačiatikių cerkvės Lietuvoje“

Tautinių bendrijų namų Svetainėje eksponuojama fotografijų paroda „Stačiatikių cerkvės Lietuvoje“. Parodos autorius kunigas Oleg Štelman gimė 1970 m. Minsko srities Vileikos mieste (Baltarusija) Dar besimokydamas mokykloje domėjosi menu: lankė teatro ir foto studijas, mokėsi groti gitara. Meilė menui ir poezijai išliko – O.Štelman ir dabar nesiskiria su fotoaparatu ir gitara.

1991 m. įstojo į Vilniaus Šventosios Dvasios vienuolyną. 1992 m. Vilniaus ir Lietuvos metropolito Chrizostomo pašventintas djakonu, o 2000 m. – kunigu. Dirbo vienuolyne ir kartu Rokiškio, Utenos, Užpalių ir Zarasų parapijose. 2002 m. – Klaipėdos Visų rusų šventųjų parapijos vikaras (nuo 2004 m. Klaipėdos Marijos Globėjos ir šv. Mikalojaus parapijos vikaras) ir Tauragės parapijos klebonas. 2009 m. paskirtas Šiaulių Petro ir Povilo parapijos klebonu.

Nuotraukų kolekciją „Stačiatikių cerkvės Lietuvoje“ pradėjo kurti 2003 m. Paroda buvo eksponuota Telšiuose, Klaipėdoje, Tauragėje, Kaune. 2007 m. metropolito Chrizostomo palaiminimu Lietuvos stačiatikių brolija išleido O. Štelman kurtų nuotraukų kalendorių, o 2008 m. nuotraukų albumą „Stačiatikių cerkvės Lietuvoje“.

Paroda veiks iki 2016 m. kovo 24 d.

Plačiau skaitykite čia