Diskusija Anykščiuose: socialinės globos sistemos pertvarkai turi ruoštis visa visuomenė | NLIF

Diskusija Anykščiuose: socialinės globos sistemos pertvarkai turi ruoštis visa visuomenė

Asociacija „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ (LNF) gegužės 11 d. Anykščių, Molėtų, Utenos savivaldos atstovus, globos institucijų vadovus, socialinius darbuotojus pakvietė į jau ketvirtąjį susitikimą-diskusiją dėl šalies socialinės globos pertvarkos (deinstitucionalizacijos) iniciatyvos, aktualios žmonių su negalia bendruomenei.

Susitikimo tikslas – skatinti probleminių neįgaliųjų socialinės globos sistemos pertvarkos bei paslaugų plėtros neįgaliesiems bendruomenėje klausimų sprendimą, pristatyti privalomo perėjimo nuo institucinės globos prie bendruomenėje teikiamų paslaugų (deinstitucionalizacijos) bei žmonių su negalia teisės gyventi savarankiškai bendruomenėje įgyvendinimo Lietuvoje planus, rezultatus ir galimas perspektyvas.

Į diskusiją atvyko Anykščių ir Molėtų miestų merai, už socialinius klausimus atsakingi savivaldybių administracijos specialistai, regiono socialinės globos namų vadovai ir darbuotojai, vietos bendruomenių atstovai. Pokalbyje taip pat dalyvavo ir Neįgaliųjų reikalų departamento prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Asta Kandratavičienė.

Diskusijoje Anykščiuose buvo akcentuotos 3 „karštosios“ mintys, dėl kurių daugiausiai abejojama. LNF šiais kartotiniais klausimais, iškylančiais visų susitikimų metu, pateikia savo poziciją.

Plačiau skaitykite čia.