Kandidatė į lygių galimybių kontrolieres pritaria tos pačios lyties asmenų partnerystei | NLIF

Kandidatė į lygių galimybių kontrolieres pritaria tos pačios lyties asmenų partnerystei

Kandidatė į lygių galimybių kontrolieres Diana Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė teigia pritarianti tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimui, praneša naujienų agentūra BNS.

„Manau, kad visi žmonės turi būti ginami, nepaisant jų lytinės orientacijos, lyties, rasės, amžiaus ir t.t. Lietuva yra demokratinė valstybė ir demokratinės valstybės yra pozityvi pareiga užtikrinti tiek daugumos, tiek mažumos teises. Todėl mano atsakymas yra teigiamas. Dėl įvaikinimo nedetalizuosiu, nežinau, bet dėl partnerystės įstatymo įteisinimo – tai taip“, – ketvirtadienį Seime sakė kandidatė, atsakydama į klausimą, ar pritaria tos pačios lyties asmenų partnerystei ir galimybei jiems auklėti vaikus.

Kalbėdama apie LGBT* asmenų teises, D.Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė tvirtino, kad būtina šviesti visuomenę, ugdyti jos toleranciją šiems žmonėms, ir tik tuomet galima tikėtis, kad jie viešai atskleistų savo lytinę orientaciją. „Atskleidimas lytinės tapatybės yra priežastis, kada žmonės atleidžiami iš darbo, kada nesisveikina kaimynai ir jie patiria kitus nepatogumus“, – priminė kandidatė.

Svarstydama apie Lygių galimybių kontrolierės tarnybos veiklos kryptis, D. Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė tvirtino, kad reikėtų stiprinti žmonių su negalia interesų gynimą. Ji taip pat sakė, jog reikėtų suteikti tarnybai galias savo iniciatyva kreiptis į teismą, kai nėra nukentėjusio asmens.

„Institucija galėtų kreiptis į teismus, kai yra žmogaus teisių pažeidimas, bet nėra nukentėjusio asmens. Būtų išplėstos galios apginti visų asmenų, kurie jaučiasi, kad buvo pažeistos jų teisės, bet nesikreipė į teismus, teises“, – kalbėjo pretendentė.

Dėl D. Gumbrevičiūtės-Kuzminskienės skyrimo lygių galimybių kontroliere Seimas balsuoti planuoja kitą savaitę.

Plačiau skaitykite čia.