LGL organizuotoje paskaitoje – poreikis kalbėti apie LGBT* asmenų sveikatą | NLIF

LGL organizuotoje paskaitoje – poreikis kalbėti apie LGBT* asmenų sveikatą

Spalio 29 dieną nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL pakvietė į viešą paskaitą, kurioje aptarta fizinė ir psichinė LGBT* asmenų sveikata. Viešai kalbėti apie vienos pažeidžiamiausių visuomenės grupių sveikatos apsaugą, lytiškai užkrečiamų ligų ar savižudybių prevenciją Lietuvoje vis dar neįprasta, tačiau būtina.

Atvirai diskusijai renginio dalyvius paskatinusi pranešėja Karilė Levickaitė (VŠĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“ direktorė) pabrėžė, kad LGBT* bendruomenei psichikos sveikatos priežiūros paslaugos prieinamos sunkiau. „Psichikos sveikata mūsų visuomenėje dažniausiai apibūdinama per sutrikimą, o tai – viena esminių psichikos sveikatos priežiūros stigmatizavimo Lietuvoje priežaščių,“ – teigė psichiatrė. Taigi psichikos sveikatą apibrėžia ne psichikos sutrikimų nebuvimas, o individo emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą bei ištverti skausmą, nusivylimą ir liūdesį.

LGBT* žmonės – įvairi žmonių grupė, todėl jų psichikos sveikatos sunkumai ir poreikiai yra skirtingi. Pranešėja akcentavo, jog LGBT* tapatybė nėra susijusi su sutrikimais, bet šių asmenų psichikos sveikata pažeidžiama labiau. Dėl diskriminavimo ir stigmatizacijos visuomenėje LGBT* asmenys dažniau patiria depresiją, nerimo sutrikimus ir priklausomybes.

Plačiau skaitykite čia.