LGL kviečia į konferenciją „Homofobinės ir transfobinės patyčios: iššūkiai ir efektyvus atsakas“ | NLIF

LGL kviečia į konferenciją „Homofobinės ir transfobinės patyčios: iššūkiai ir efektyvus atsakas“

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL kviečia dalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Homofobinės ir transfobinės patyčios: iššūkiai ir efektyvus atsakas“, kuri įvyks spalio 2 dieną 9:00 viešbutyje „Amberton“. Dalinsimės gerąja patirtimi užkertant kelią homofobinėms ir transfobinėms patyčioms su tarptautinių ir Lietuvos nevyriausybinių organizacijų atstovais, apžvelgsime naujausias tarptautines LGBT* jaunimo teisių nediskriminavimo programas ir strategijas.

Taip pat sužinosime, kaip ugdyti profesionalų įgūdžius ir kompetenciją, kovojant prieš homofobines ir transfobines patyčias švietimo įstaigose ir išmoksime suteikti jauniems žmonėms priemones pasipriešinti ir neprisidėti prie šių patyčių.

Pranešimus apie homofobines ir transfobines patyčias skaitys kompetentinga tarptautinių ekspertų komanda: Marinus Schouten (GALE – pasaulinis LGBT* švietimo aljansas, Nyderlandai), Michael Barron (BeLongTo – Airijos LGBT* jaunimo organizacija), Jurgita Smiltė Jasiulionė („Vaikų linijos“ psichologė), Ausma Sakalauskaitė („Jaunimo linijos“ savanorė ir mokytoja) ir Rugilė Butkevičiūtė (Moterų informacijos centro projektų vadovė).

Asociacija LGL kviečia mokyklų ir aukštojo mokslo įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovus, vaikų, paauglių ir švietimo psichologus, visuomenės sveikatos specialistus, LGBT* žmogaus teisių aktyvistus ir visus, neabejingus homofobinių ir transfobinių patyčių problemai, aktyviai dalyvauti konferencijos diskusijoje. Apie dalyvavimą konferencijoje kviečiame informuoti elektroniniu paštu gabija@gay.lt iki rugsėjo 27 dienos.

Homofobinės ir transfobinės patyčios yra diskriminavimas ir psichologinis smurtas dėl lytinės tapatybės ar orientacijos, paveikiantis tuos, iš kurių tyčiojamasi, tuos, kurie tyčiojasi, ir visus, esančius patyčių aplinkoje, taip pat pažeidžia žmogaus teisę į švietimą visiems ir silpnina švietimo kokybę. Taigi patyčios – švietimo sistemos problema, kurią turi spręsti švietimo ir mokslo institucijų atstovai.

Europoje ryški pažanga siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į homofobinių ir transfobinių patyčių pavojus ir užtikrinti draugišką LGBT* aplinką švietimo įstaigose ir darbovietėse. Tačiau, „Eurobarometro“ apklausos duomenimis, net 81 % LGBT* asmenų Lietuvoje slepia savo LGBT* tapatybę mokykloje. Taigi tampa aišku, kad LGBT* jaunuoliai Lietuvoje nesijaučia saugūs atskleisti savo lytinę tapatybę, nes dėl jo susiduria su diskriminacija švietimo įstaigose. Todėl Lietuvoje turi būti sukurtas ir įgyvendintas nacionalinis veiksmų planas prieš homofobines ir transfobines patyčias.

Išsamią informaciją apie konferenciją rasite čia.