LGBT – tai akronimas, nurodantis lesbietes, gėjus, biseksualus ir translyčius asmenis. Jis naudojamas norint nurodyti šią žmonių bendruomenę arba asmenis, kurie identifikuoja save kaip priklausančius bet kuriai iš šių keturių orientacijų ar tapatybių. Šis terminas padeda atpažinti įvairią grupę asmenų, turinčių skirtingas seksualines orientacijas ir lytines tapatybes.

Įprastai akronimas išplečiamas, kad apimtų ir kitas tapatybes, ir gali būti vartojamas kaip LGBTQ, LGBTQIA ar LGBTQ+, tarp kitų variantų. Q dažnai reiškia “queer” arba “questioning” (kvestionuojantį), I – “intersex’ (interseksualų), o A – “asexual” (asexualų) arba “ally” (sąjungininką).

Bet kokiu atveju, LGBT yra daug daugiau nei tik raidžių rinkinys – tai yra globalus judėjimas, kovojantis už seksualinių mažumų teises ir lygybę visame pasaulyje.

LGBT bendruomenės veikla padeda mums suprasti ir išplėsti savo tolerancijos supratimą daugeliu būdų. Pirmiausia, ji atkreipia dėmesį į skirtingas seksualines orientacijas ir lytines tapatybes, kurios dažnai ignoruojamos arba nesuprantamos. Šis iššūkis mūsų tradicinėms sampratoms leidžia mums išplėsti savo suvokimą ir empatiją.

Be to, LGBT bendruomenė nuolat kovoja už lygybę ir pripažinimą visuomenėje, skatina teisinę ir socialinę pažangą. Tolerancija čia suprantama ne tik kaip pripažinimas, bet ir kaip lygybės ir teisingumo siekimas.

Galiausiai, LGBT bendruomenė skatina pokalbius ir mokymąsi. Daugelis mūsų nuostatų ir požiūrių yra grindžiami nežinojimu arba klaidingomis informacijos šaltiniais. LGBT organizacijos ir bendruomenės dažnai skatina švietimą ir sąmoningumą apie skirtingas seksualines orientacijas ir lytines tapatybes, todėl svarbu į jas kreiptis kaip į patikimus ir atvirus informacijos šaltinius.

Vis dėlto, mums vis dar reikia daug nuveikti tolerancijos srityje. Nors LGBT bendruomenės pastangos yra labai svarbios, visuomenės požiūris yra lemiamas veiksnys kovoje už lygybę ir priėmimą. Todėl kiekvienas iš mūsų turime įsipareigoti kurti atviresnę ir įtraukesnę visuomenę.