„Lygiausios darbovietės“ paieškos trunka jau dešimtmetį | NLIF

„Lygiausios darbovietės“ paieškos trunka jau dešimtmetį

Moterų informacijos centras organizuoja  „Lygiausios darbovietės 2017” konkursą. Šiemet, kaip ir prieš dešimt metų, kai pirmojo konkurso dalyviai atsakymus siuntė faksu, vis dar svarbu kalbėti, ar moterys ir vyrai Lietuvoje turi lygias teises ir galimybes darbe. Taip, teisiškai viskas kaip ir sureguliuota, bet realybė rodo ką kitą.

Moterų ir vyrų nelygybės mastas ekonominėje srityje vis dar yra didelis, ypač jei nelygybės paplitimą palyginsime su ES vidurkiu ar labiausiai šioje srityje pažengusiomis Europos regiono šalimis. Įvairūs tyrimai atskleidžia keletą esminių nelygybės darbo srityje problemų. Tai  darbo ir pajamų atotrūkis, darbo ir šeimos pareigų derinimo netolygumas, stereotipai pasirenkant profesiją, „stiklo lubos“, nepakankamas moterų dalyvavimas sprendimų priėmime.

Pernai, 2016 metais, organizuotuose lygiausios darbovietės rinkimuose nugalėtoja tapo „Nasdaq“ Technologijų ir verslo kompetencijų centras. Kalbėdama apie mažo moterų skaičiaus vadovų pareigose problemą,„Nasdaq“ vertybinių popierių paslaugų vadovė ir Švedijos „Broker Services“ AB valdybos pirmininkė Arminta Saladžienė pabrėžė netolygų vaikų ir suaugusių artimųjų priežiūros pasiskirstymą tarp partnerių, kaip vieną svarbiausių veiksnių, darančių įtaką moterų karjeros galimybėms. Už šį ir panašius darbus privačioje erdvėje atsakingos dažniausiai moterys. Kultūrinės normos, visuomenė, artimieji tartum įstumia moteris į šį vaidmenį, kuris apsunkina jų karjeros galimybes.

Proveržio lyčių lygybės srityje belaukiant „Lygiausia darbovietė 2017“ organizatoriai kviečia Lietuvos įmonių darbuotojus nominuoti savo darbovietę, kaip vietą, kurioje siūlomos vienodos sąlygos dirbti, tobulėti, derinti šeimos ir darbo pareigas tiek moterims, tiek vyrams.

Plačiau skaitykite čia