TBN – tarptautinio literatūros festivalio „Baltijos gamajūnas“ pirmoji dalis | NLIF

TBN – tarptautinio literatūros festivalio „Baltijos gamajūnas“ pirmoji dalis

Tarptautinė rašytojų ir publicistų asociacija Tautinių bendrijų namuose birželio 17 d. vyko Tarptautinio literatūros festivalio „Baltijos gamajūnas*“ pirmoji dalis –   tarptautinė konferencija „Lietuvos rusų literatūros vieta šiuolaikiniame pasaulyje“ bei atviri poezijos skaitymai. Pirmą kartą Lietuvoje vykstančio festivalio organizatorius – Tarptautinės rašytojų ir publicistų asociacijos Lietuvos filialas.

Susirinkusius sveikino  Tarptautinės rašytojų ir publicistų asociacijos Lietuvos filialo vadovas Levas Mesengiseris. Jis pabrėžė, kad šio festivalio organizavimo idėja priklauso humanitarinių mokslų daktarei, Lietuvos rusų susirinkimo Kauno klubo „Nadežda“ pirmininkei Elenai Suodienei ir renginyje dalyvauja daugiau kaip 80 autorių, kuriančių rusų kalba, iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, JAV. Dalis jų atvyko į renginį, kad pasidalintų su jo dalyviais savo turtinga poezijos kūrimo patirtimi. Geriausi autorių darbai, kuriuos pripažins festivalio žiuri, bus įtraukti į leidinį „Pakopos-2017“.

L. Mesengiseris padėkojo Tautinių mažumų departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės už suteiktą finansinę paramą organizuojant festivalį.

Konferencijoje pranešimus, skirtus tarptautiniam literatūriniam-publicistiniam almanachui „Pakopos-2016“,  skaitė dr. E.Suodienė ir Vladimir Vachramejev (Kaliningradas, Rusija).

Poezijos skaitymuose dalyvavo ir savo kūrybą susirinkusiems skaitė Ivan Kuncevič (Ryga, Latvija), Irina Šatyrionok (Baltarusija), Vilniaus poetai – Tatjana Kziūnienė, Galina Ivanova, Greta Fedorčenko, Olga Denkovskaja, dalyvė iš Kauno – Laima Debesiūnienė ir kiti.

Renginio metu muzikinius kūrinius akordeonu grojo Edvinas Jankunec, dueto „Akord Mix“ narys.

Visi skaitę savo kūrybą poetai buvo apdovanoti inius buvo apdovanoti Tarptautinės rašytojų ir publicistų asociacijos Lietuvos filialo Padėkos raštais.

*Rytų slavų mitologijoje Gamajūnas – rojaus paukštis, dievų pasiuntinys, jis gieda žmonėms dievų dainas, o tiems, kurie moka išgirsti paslaptį, išpranašauja ateitį. 

Plačiau skaitykite čia