Iškilmingai paminėjo Tautinių bendrijų dieną | NLIF

Iškilmingai paminėjo Tautinių bendrijų dieną

Gegužės 22 d. Vilniaus rotušėjė iškilmingai paminėta Lietuvos tautinių bendrijų diena. Pilnutėlėje salėje buvo tautinių mažumų, pilietinių nevyriausybinių organizacijų atstovai, valstybinių institucijų darbuotojai, Vilniuje akredituotų užsienio diplomatinių atstovybių pareigūnai.

Lietuva nuo amžių buvo ir yra daugiatautė valstybė. Šis bruožas šiandien, pasaulio globalizacijos ir didelio žmonių judėjimo sąlygomis, darosi dar ryškesnis. Jeigu 2001 metų gyventojų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyveno 115 tautybių atstovai, tai 2011 metų surašymo duomenimis – 154 tautybių atstovai. Tai sudaro apie 15 proc. šalies gyventojų. Daugiatautiškiausias šalies miestas – Vilnius. Čia gyvena 128 tautybių atstovai, kurie sudaro apie 34 proc. visų vilniečių: apie 16 proc. – lenkų, apie 12 proc. – rusų.

Prieš dvejus metus Vilniuje gimė akcija, kuri simbolizuoja šalių, miestų draugystę ir partnerystę – Vilnius gatves puošia dvikalbiais užrašais. Iš viso sostinėje gatves papuošė jau dešimt dekoratyvinių lentelių: Rusų, Vašingtono, Varšuvos, Karaimų, Totorių, Žydų, Islandijos, Vokiečių, Latvių, Olandų. Tai atviro miesto simbolis ir draugiškumo ženklas visiems čia gyvenantiems ir atvykusiems.

„Šiandien švenčiame bendrystę. Labai stengiamės, kad mūsų visų miestas būtų patogus ir svetingas, kad čia visi sugyventume oriai, puoselėtume kultūrą. Vilnius visais laikais buvo daugiatautis miestas, kuriame rasdavo vietą visi norintys. Tad mums svarbu ir toliau išlikti tokiu miestu – atviru, draugišku, tolerantišku. Sveikinu visus susirinkusius šios gražios ir prasmingos šventės proga!“, – kreipdamas į renginio dalyvius, sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Grupė tautinių bendrių atstovų buvo apdovanoti Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio, Tautinių mažumų departamento, Vilniaus miesto Mero Padėkos raštais už tarpkultūrinio dialogo puoselėjimą, tolerancijos stiprinimą, aktyvią visuomeninę veiklą.

2013 m. Seimas įteisino gegužės 21-ąją kaip atmintiną dieną ir paskelbė ją Lietuvos tautinių bendrijų diena. UNESCO sprendimu ši diena paskelbta Pasauline kultūrų puoselėjimo diena. Jungtinių Tautų organizacija yra paskelbusi deklaraciją „Savitumas, įvairovė ir pliuralizmas“, kurios svarbiausias tikslas – išlaikyti tautų savitumą, įvairovę, laisvę ir bendradarbiavimą.

Plačiau skaitykite čia