LNF: Metų apžvalga | NLIF

LNF: Metų apžvalga

Praėję metai buvo išskirtiniai Lietuvos žmonių su negalia bendruomenei

Nekyla abejonių, kad 2016 -tieji buvo ypatingi ne tik Lietuvos, bet ir Europos bei viso pasaulio žmonių su negalia bendruomenei.

Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komiteto Išvados ir rekomendacijos dėl Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimo buvo ilgai lauktas ir labai reikšmingas įvykis Lietuvai. Tai išskirtinė galimybė mūsų šaliai iš esmės keisti žmonių su negalia kasdienybę sekant geriausiais pavyzdžiais ir siekiant aukščiausių standartų.

Nors JT atstovai Lietuvos politiką žmonių su negalia atžvilgiu įvertino itin kritiškai, tačiau vilties teikė jų suformuluotos rekomendacijos, kurios galėtų būti puikios gairės priimant ateities sprendimus. Deja, žmonių su negalia organizacijos kol kas negali pasidžiaugti, kad atsakingos institucijos šia išskirtine proga naudojasi. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pristatė priemonių planą, kuris ne tik nebuvo suderintas su žmonių su negalia organizacijomis, bet ir prieštarauja JT Konvencijai, kuriai įgyvendinti ir yra skirtas. Tad vienas svarbiausių uždavinių ateinančiais metais bus siekti, kad JT rekomandacijos būtų vertinamos atsakingai ir jų įgyvendinimas aptariamas su neįgaliųjų organizacijomis.

Šių metų Europos Sąjungos priimti sprendimai taip pat labai reikšmingi žmonių su negalia judėjimui.

Plačiau skaitykite čia