TBN – tapybos darbų paroda „Baleto vaikai“ | NLIF

TBN – tapybos darbų paroda „Baleto vaikai“

Tautinių bendrijų namų svetainėje pradėta eksponuoti dailininkės Saidos Afoninos tapybos darbų paroda „Baleto vaikai“.

Parodos organizatoriai – Tautinių bendrijų namai ir Vilniaus apskrities totorių bendruomenė (pirmininkė doc.dr. Galina Miškinienė).

Saida Afonina gimė 1965 m. Rusijoje, nedideliame Syzranio mieste prie Volgos. 1986-1989 m. mokėsi K. Savickio dailės mokykloje, vėliau studijavo Rusijos tapybos akademijoje, 2000 m. baigė šios akademijos aspirantūrą.

Rusijos kūrybinės dailininkų sąjungos narė, nuo 1996 m. – JUNESKO tarptautinės dailininkų federacijos narė. Jos darbų parodos buvo eksponuotos daugelyje Europos ir Rusijos miestuose.  S. Afoninos darbų parodos buvo eksponuotos daugelyje Europos ir Rusijos miestuose. Dalyvavo parodose „Naujieji rusiškojo realizmo vardai“ (1995 m.), „Rusų realizmas“ (1996 m.),  „Rusų meno savaitė“  (2009 m.). Jos personalinės parodos  buvo eksponuotos daugelyje Europos ir Rusijos miestuose.  2011 m. Rusijoje išleistas jos kūrinių meno albumas „Saida Afonina“. 2014 m. ji buvo pakviesta dalyvauti galerijos „Agora Gallery“ parodoje Niujorke.

Kaip ir daugelis moterų, Saida Afonina mėgsta tapyti vaikų ir moterų portretus. Ją žavi žmogaus grožis ir gėris, kurie, kaip taisyklė, geriausiai atsiskleidžia pas moteris. Atkreiptinas dėmesys, kad dailininkė – yra keturių dukrų mama.

S. Afonina savo pasaulio ir žmogaus suvokimą pasaulyje supranta kaip išraiškingą portretą. Vaizdingas portretas jai tapo originaliu būdu suvokti pasaulį, o svarbiausia – galimybe pažinti žmogų. Dėl tokio požiūrio į tapybą dailininkė išsiugdė ryškų individualų stilių, kuris išskiria ją iš daugelio šiuolaikinių portretistų. Maskvos dailininkė dirba šiuolaikinio realizmo žanre ir visuose savo darbuose lieka ištikima klasikinei tapybos mokyklai.

Balandžio 19 d. renginyje, skirtame parodos pristatymui visuomenei, dalyvavo įvairių tautinių bendrijų atstovai, Lietuvos totorių bendruomenės nariai. Parodos pristatymo metu kalbėjusi parodos kuratorė Marija Lapikova pabrėžė, jog tapyba Saidai – tai būdas priartėti prie nepasiekiamos būties paslapties. Pasak M.Lapikovos, dailininkė tiki, kad viską žemėje sukūrė Dievas, o žmogus – tobuliausias Dievo kūrinys. Todėl būtent portretas nuo pat pirmųjų Saidos kūrybos metų tapo pagrindiniu tapybos žanru, kuriame dirba dailininkė. Renginio metu kalbėjusi Vilniaus apskrities totorių bendruomenės pirmininkė doc. dr. Galina Miškinienė, atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad dailininkė gimė ir augo totorių šeimoje. Jos tėvai – Alimia ir Muniras Achmetovai įskiepijo savo vaikams meilę totorių kalbai bei kultūrai.

Renginio metu koncertavo Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos auklėtinės Ieva Laurinčiukaitė, Emilija Dikavičiūtė, ir Kamilė Marcinkevičiūtė (mokytoja Nijolė Marcinkevičiūtė). Skambėjo kompozitorių Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Vladimiro Majorovo, Donato Prusevičiaus Kristinos Vasiliauskaitės kūriniai fortepojonui.

Renginio dalyviai susipažino su garsios šiuolaikinės dailininkės kūryba, jos paveikslais tarsi prisilietė prie gražaus jaunųjų balerinų pasaulio. Svečiai vaišinosi tradiciniu Lietuvos totorių pyragu – šimtalapiu.

Paroda veiks iki 2016 m. gegužės 6 d.

Plačiau skaitykite čia