LNF kviečia į parodos „Tapatybės iliuzija“ atidarymą ir diskusiją Marijampolėje | NLIF

LNF kviečia į parodos „Tapatybės iliuzija“ atidarymą ir diskusiją Marijampolėje

Didžiausia skėtinė žmonių su negalia teises atstovaujanti organizacija „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ (LNF) liepos 2 d. Marijampolės gyventojus ir miesto svečius kviečia į parodos „Tapatybės iliuzija“ atidarymą kino teatre „Spindulys“. Kartu su parodos pristatymu organizuojamas ir specialus susitikimas-diskusija, apjungsiantis savivaldos atstovus, globos institucijų vadovus, socialinius darbuotojus ir nevyriausybinių organizacijų narius, kurio metu bus keliamas klausimas apie neišvengiamą šalies socialinės globos pertvarką (deinstitucionalizaciją), aktualią žmonių su negalia bendruomenei.

Susitikimas Marijampolėje, kaip ir pati paroda, jau penktasis Lietuvoje ir pirmasis, kuriame dalyvaus ir LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė. Kalbėti apie tai, kaip turėtų keistis žmonių su negalia, gyvenančių įvairiose šalies globos įstaigose, tolesnis likimas iki šių metų pabaigos dar teks ne kartą: tokie susitikimai ir paroda bus surengti Plungėje, Šiauliuose, Tauragėje, Klaipėdoje ir Vilniuje.

„Tapatybės iliuzija“ – tai paroda, kviečianti iš arti pažvelgti į nematomą žmonių su negalia gyvenimą, vykstantį už uždarų socialinės globos namų durų. Parodose eksponuojamų fotografijų pagalba siekiama ryžtingai sklaidyti ydingus ir nepagrįstus mitus dėl neįgaliųjų teisės gyventi savarankiškai, vis dar giliai įsitvirtinusius tarp negalios neturinčių visuomenės piliečių. Parodos ir diskusijos organizuojamos vykdant projektą „Ne(galia) vs GAL(ia)“, dalinai remiamą Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos Lietuvoje.

Nespėjusiems ar negalintiems atvykti į parodą, ją visuomet galima pamatyti LNF interneto svetainės e-galerijoje.

Foto parodą Marijampolės kino teatre „Spindulys“ (Kauno g. 13, Marijampolė) bus galima aplankyti iki liepos 14 d. Parodos lankymas nemokamas.

Plačiau skaitykite čia.