NLĮF keitimosi patirtimi dirbtuvėse – Moterų informacijos centro iniciatyvos | NLIF

NLĮF keitimosi patirtimi dirbtuvėse – Moterų informacijos centro iniciatyvos

Š. m. kovo 6 dieną Nacionalinio lygybės ir įvairovės forumo organizacijų atstovai susitiko susipažinti su Moterų informacijos centro veiklomis. Labai simboliškai – prieš pat kovo 8-ąją, kai pasaulyje švenčiama tarptautinė moters diena.

Renginio dalyviai išties praleido neeilinę dieną, nes „iš pirmų lūpų“ galėjo išgirsti istorijas, kurios verčia susimąstyti. Pirmojoje renginio dalyje asociacijos LGL, Lietuvos neįgaliųjų forumo, „Bočių“, Tautinių bendrijų namų bei lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atstovai svečiavosi Vilniaus miesto krizių centre. Ši įstaiga teikia psichologinę ir socialinę pagalbą smurtą šeimoje patyrusioms moterims ir jų vaikams, jei reikalinga – suteikia ir nakvynę. Svarbu, jog pagalba teikiama ir smurtautojams, nes galutinis tikslas – padėti visoms poroms gyventi drauge. Centro direktorė pažymėjo, kad visapusišką pagalbą suteikia ir besikreipiančioms dviejų moterų poroms.

Antroji įstaiga – prastos išvaizdos medinukų apsuptyje Šnipiškėse įsikūręs darželis – dienos centras „Nendrė“. Šioje įstaigoje taikoma iš Skandinavijos pasiskolinta lygių galimybių programa: kiekvienas vaikas gali pasirinkti norimą veiklą ir jam patinkančius žaislus. Kol vaikai žaidžia ir mokosi, mamoms suteikiama galimybė dirbti, tvarkyti reikalus net ir vakarais. Beje, šis darželis ne tik lavinimo įstaiga, bet ir bendruomenės centras, organizuojantis viso rajono šventes.

Po pietų pertraukos renginio dalyviai atvyko į Lyčių lygybės institutą – Europos Sąjungos oficialiąją instituciją Lietuvoje, kuri rūpinasi lygių galimybių tarp vyrų ir moterų užtikrinimu. Šio centro darbuotojai pristatė savo istoriją ir veiklą, taip pat Lyčių lygybės indeksą, kuris matuoja įvairias socialinio gyvenimo sritis ir skirtumą tarp lyčių jose. Deja, paaiškėjo, jog daugumoje sričių Lietuva atrodo tikrai prastai. Renginį užbaigė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Profesinių sąjungų atstovės, pristačiusios padėtį Lietuvoje, teisinius reikalavimus bei situaciją darbo rinkoje.

Svarbiausia žinutė, kurią išsinešė skirtingus pagrindus atstovaujantys žmonės buvo tai, jog skirtumai tarp moterų ir vyrų egzistuoja ir jų mažinimu turėtų būti suinteresuoti visi. Moterų informacijos centras būtent tai ir padeda daryti kiekvienam.

 


eea_grants_logoRenginys organizuotas įgyvendinant Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos Lietuvoje remiamą projektą „Nacionalinio lygybės ir įvairovės forumo (NLĮF) tvarios plėtros stiprinimas“.

Keitimosi patirtimi dirbtuvės – Europos Sąjungos programos (PROGRESS) remiamo projekto „CODE: Coming out for Diversity and Equality“ dalis.EU-progress_small