Kandidatė į JK Bendruomenių rūmus viliasi įkvėpti pažeidžiamas visuomenės grupes | NLIF

Kandidatė į JK Bendruomenių rūmus viliasi įkvėpti pažeidžiamas visuomenės grupes

Gruodžio 9 dieną Jungtinės Karalystės Leiboristų partijos kandidatė į Bendruomenių rūmų Parlamento narius Emily Brothers viešai paskelbė esanti translytė. Aktyvistė, vaikystėje dėl glaukomos praradusi regėjimą, ženkliai prisidėjo prie neįgaliųjų socialinės paramos užtikrinimo akliesiems bei silpnaregiams.

Nusprendusi kandidatuoti į Jungtinės Karalystės Bendruomenių rūmų Parlamento narius, politikė pasirinko neslėpti savo lytinės tapatybės. “Idealiame pasaulyje nekalbėčiau apie savo, kaip translytės moters, patirtį, nes tai – labai asmeniška. Tačiau suprantu, kad kaip politikė turiu užsitarnauti rinkėjų pasitikėjimą. Mano patirtis gali įkvėpti ir kitus žmones,” – vylėsi E. Brothers. “Esu laiminga homoseksuali moteris, turiu du supratingus ir palaikančius vaikus,” – tikino ji.

“Neįgalūs ir translyčiai asmenys viešajame gyvenime dažnai lieka nesuprasti. Bendruomenių rūmų Parlamente lygiomis galimybėmis negali naudotis ir moterys. Atėjo pokyčių metas,” – pabrėžė kandidatė į Bendruomenių rūmų parlamentą.

Gruodžio 11 dieną šalies dienraščio “The Sun” žurnalistas Rod’as Liddle’as savo skiltyje pakomentavo E. Brothers pareiškimą: “Nesuprantu, kaip, būdama akla, ji suprato esanti ne tos lyties?” Sulaukęs skaitytojų pasipiktinimo, autorius atsiprašė už “nevykusį pokštą” ir apeliavo į žodžio laisvę.

Gruodžio 15 dieną E. Brothers paskelbė pranešimą, kuriame žurnalisto pasiteiravo, kaip jis “užmerkęs akis ar išjungęs šviesą žino esąs vyras”. “Tikiu spaudos žodžio laisve, tačiau žurnalistai neturėtų tyčiotis iš pažeidžiamų visuomenės grupių. Vis dėlto, po atsiskleidimo sulaukiau Leiboristų partijos lyderio Edo Milibando bei daugybės kitų nepaprastų žmonių palaikymo, o tai – svarbiausia,” – užtikrino kandidatė į Bendruomenių rūmų Parlamento narius.

Plačiau skaitykite čia.