NRTIC atnaujino lankstinuką apie charizmines bendruomenes | NLIF

NRTIC atnaujino lankstinuką apie charizmines bendruomenes

NRTIC atnaujino šiais metais publikuotą lankstinuką apie charizmines protestantiškas bendruomenes. Lankstinuko įvade rašoma:

Viena pirmųjų protestantiškų charizminių bendruomenių Lietuvoje buvo „Tikėjimo žodžio“ bendruomenė. „Tikėjimo žodžio“ bendruomenės Lietuvoje pradžia – 1989 m. „Tikėjimo žodis“ gan sparčiai augo iki 1994 m. Greta Lietuvoje pradėjo veikti ir kitos protestantiškos charizminės bendruomenės, nuo 1990 m. – „Vynuogynas“ (ankstesnis pavadnimas – „Emanuelis“), nuo 2001 m. – „Naujoji karta“, nuo 2009 m. – Ekklesia.lt, „G12“ ir kitos bendruomenės. 2011 m. gyventojų surašymo duomenims „Tikėjimo žodžiui“ ir kitoms charizminėms bendruomenėms Lietuvoje priklausė ne mažiau kaip 2000 žmonių. Protestantiškoms charizminėms bendruomenėms giminingas ir sekmininkų judėjimas.

Atsižvelgiant į pastabas, gautas iš krikščionių bažnyčios „Tikėjimo žodis“, lankstinuke minima tik ankstyvoji šios krikščioniškos bendrijos veikla. Atsižvelgiant į tai, kad ši bendrija reikšmingai pasikeitė per pastaruosius penkioliką metų, apie ją atskiras lankstinukas bus publikuotas vėliau.

Norėdami daugiau sužinoti apie protestantiškas charizmines bendruomenes atsisiųskite lankstinuką.

Plačiau apie lankstinuką skaitykite čia.