TBN vyko tarptautinė konferencija „Europos Sąjunga ir Bizantijos kultūros paveldas…“ | NLIF

TBN vyko tarptautinė konferencija „Europos Sąjunga ir Bizantijos kultūros paveldas…“

Liepos 28-30 d. Tautinių bendrijų namuose vyko tarptautinė konferencija „Europos Sąjunga ir Bizantijos kultūros paveldas – istorija ir perspektyvos. Civilizacijų priešprieša ir jos pasekmės (627-2017)“. Ją surengė Graikų bendruomenė Lietuvoje „Pontos“.

„Mūsų projektas vadinasi „Europos Sąjunga ir Bizantijos kultūrinis palikimas“. Jį pradėjome 2003 m. Tiesa, ši idėja, kaip dabar suformuluota, gimė vėliau, kai mūsų šalis įstojo į Europos Sąjungą. Negalima pamiršti istorijos, kuri turi įtakos šiandieniniam pasauliui, taip pat ir mums, europiečiams. Bizantijos imperija žlugo, bet paliko didelį palikimą. Tai kultūra, švietimas, jurisprudencija ir kt. Nuo tų laikų mus skiria amžiai, bet sąlyčio taškų rasime nemažai. Pavyzdžiui, šiandien Europoje aktuali pabėgėlių problema. Tokia egzistavo ir Bizantijos laikais. Iš istorijos reikia paimti kas gera ir pritaikyti šiuolaikinėmis sąlygomis. Apie tai ir diskutavome konferencijoje“, – sakė Graikų bendruomenės Lietuvoje pirmininkas Georgios Macukatovas.

Joje dalyvavo mokslininkai iš Baltarusijos, Ukrainos, Gruzijos, Armėnijos, Graikijos, Serbijos, Latvijos, Lietuvos.

Konferencijos dalyvius sveikino ir pranešimą skaitė Seimo narys Egidijus Vareikis.

Graikų bendruomenė „Pontos“ vienija graikus, Mažosios Azijos graikų-pontiečių palikuonis. Manoma, kad jų gali būti iki 5 mln. Lietuvoje, pasak G. Macukatovo, gyvena apie 200 graikų-pontiečių šeimų, po karo atvykusių iš įvairių Sovietų Sąjungos vietų. Stalinizmo laikais, kai kurie graikai, bijodami represijų, tremties, rašydavosi kitų tautybių atstovais.

Plačiau skaitykite čia