Europos LGBT* teisių žemėlapyje Lietuva krenta į 40-ąją vietą | NLIF

Europos LGBT* teisių žemėlapyje Lietuva krenta į 40-ąją vietą

Š. m. gegužės 17 dieną Tarptautinės dienos prieš homofobiją ir transfobiją (angl. akronimas ‘IDAHOT’) proga tarptautinė LGBTI (lesbiečių, gėjų, biseksualių, translyčių ir interseksualių asmenų) teisių organizacija ILGA-Europe paskelbė 2017-ųjų metų LGBTI teisių Europoje apžvalgą.

Šioje apžvalgoje, kaip ir kasmet, įvertinta LGBTI asmenų teisių padėtis 49-iose Europos valstybėse, atsižvelgiant į įstatymus, apibrėžiančius lygybę ir nediskriminavimą, teisinį tos pačios lyties šeimų pripažinimą, kovą su neapykantos kalba ir neapykantos nusikaltimais, teisinį lyties pakeitimo pripažinimą, susirinkimų, asociacijų ir saviraiškos laisvę, bei galimybę asmenims, persekiojamiems dėl jų seksualinės orientacijos ir (ar) lytinės tapatybės, kreiptis prieglobsčio. LGBTI teisių žemėlapis sudaromas kasmet, atsižvelgiant į pasikeitimus valstybių teisėje. 2013 metais Lietuva šiame žemėlapyje užėmė 31-ąją vietą, 2014 metais, – 33-iąją, 2015 metais – 35-ąją, 2016 metais – 39-ąją, šiemet – kartu su Latvija dalinasi 39-ąja ir 40-ąja vietomis. Konstatuotina, jog LGBTI asmenų teisinė padėtis Lietuvoje negerėja.

Kaimynė Estija 2017-ųjų metų „Vaivorykštės žemėlapyje“ kartu su Albanija dalijasi 23-iąja ir 24-ąja vietomis. Geriausią LGBTI teisių apsaugos bazę turinčių valstybių penketuką sudaro Malta, Norvegija, Jungtinė Karalystė, Belgija ir Prancūzija. Blogiausiai LGBTI teisių padėtis įvertinta Azerbaidžane, Rusijoje, Armėnijoje ir Turkijoje.

Plačiau skaitykite čia