ET komisaras įvertino žmogaus teisių apsaugą Lietuvoje: pašiurpino socializacijos centras, ragina ratifikuoti Stambulo konvenciją | NLIF

ET komisaras įvertino žmogaus teisių apsaugą Lietuvoje: pašiurpino socializacijos centras, ragina ratifikuoti Stambulo konvenciją

Europos Tarybos Žmogaus teisių komisaras Nilas Muižniekas parengė ataskaitą, kurioje vertino, kaip ginamos pažeidžiamiausių grupių teisės Lietuvoje. Komisaras ragina Lietuvą ratifikuoti prieš ketverius metus pasirašytą Stambulo konvenciją, kuri užtikrintų geresnę moterų teisių apsaugą ir taip galėtų sustiprinti šeimos vertybes, nes dėl smurto prieš moteris Lietuva kasmet praranda apie 600 mln. eurų.

Europos Tarybos Žmogaus teisių komisaras Lietuvoje lankėsi kiek daugiau nei prieš pusmetį, praėjusių metų gruodžio 5–9 dienomis, o komisaro ir jo komandos surinkta informacija nugulė į 33-ijų puslapių ilgio ataskaitą, kurioje vertinamos šalies institucijų pastangos užtikrinti vaikų ir negalią turinčių asmenų teises, įtvirtinti lyčių lygybę ir kovoti prieš smurtą šeimoje.

 Trijose ataskaitos dalyse atskirai aptariamos pažeidžiamiausių grupių problemos, pateikiamos išvados ir siūlomi galimi sprendimai Lietuvos pareigūnams.

Plačiau skaitykite čia