„Vaivorykštės dienos“ 2017: švęskime įvairovę drauge! | NLIF

„Vaivorykštės dienos“ 2017: švęskime įvairovę drauge!

Festivalis „Vaivorykštės dienos“ sugrįžta! Š. m. gegužės 9-23 dienomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL organizuojamas festivalis „Vaivorykštės dienos“ 2017 pasižymės kaip niekad plačiu renginių pasirinkimu. Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją (angl. akronimas „IDAHOT“) minėsime linksmai ir prasmingai. Švęskime įvairovę drauge!

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL džiaugiasi galėdama pristatyti „Vaivorykštės dienų“ 2017 programą, kurioje – platus spektras politinių, socialinių, kultūrinių ir meninių renginių Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Esame tikri, kad šiais metais „Vaivorykštės dienų“ festivalis bus kokybiškai kitoks. Neabejojame, kad festivalio programoje kiekvienas atras savo renginį, kuris Tarptautinei dienai prieš homofobiją ir transfobiją suteiks papildomų spalvų,“ – komentavo LGL komunikacijos koordinatorė Eglė Kuktoraitė.

„Vaivorykštės dienų“ 2017 renginiai sostinėje

Festivalio „Vaivorykštės dienos“ 2017 programą Vilniuje gegužės 9 d. 18 val. pradės Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute asociacijos LGL kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu (TSPMI) ir LR Seimo nare Viktorija Čmilyte-Nielsen organizuojama diskusija dėl būtinybės reglamentuoti registruotos partnerystės institutą Lietuvoje. Diskusijoje dalyvaus LR Seimo nariai (LS, TS-LKD ir LVŽS frakcijų atstovai), visuomeninių organizacijų atstovai, politikos apžvalgininkai. Ar šioje aštrioje diskusijoje pavyks pasiekti kompromisą?

Gegužės 12 dieną 17 val. LGBT* žmogaus teisių gynėjai turės išskirtinę galimybę atšvęsti Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją bei pergales žmogaus teisių srityje. Vilniaus miesto Rotušėje organizuojamo iškilmingo „Vaivorykštės dienų“ renginio metu bus tradiciškai apdovanoti LGBT* lygiateisiškumui Lietuvoje nusipelnę asmenys. Renginio svečiams savo pasirodymus dovanos prancūzų persirengimo meno (angl. drag queen) atlikėja LaDiva Live ir aktyviai už LGBT* žmogaus teises pasisakantis atlikėjas Ruslanas Kirilkinas. Įėjimas tik su kvietimais!

Gegužės 13 dieną 11 val. į Vilniaus gatves išriedės jau tradiciniu tapęs vaivorykštės spalvų autobusas. Kaip visada ilgiausią šalyje 60 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliavą išskleisime skandalingai netikėtoje Vilniaus vietoje! Akcija atkreipsime dėmesį į socialinius ir teisinius iššūkius, su kuriais susiduria LGBT* bendruomenės nariai. Pozityvi nuotaika ir energija – garantuota!

Kalendoriuje gegužės 13 dienos vakarą pasižymėkite raudonai: mūsų laukia dviguba šventė! „Vaivorykštės dienų“ organizatoriams pavyko suderinti su „Eurovizijos“ dainų konkurso organizaciniu komitetu, kad šiemet muzikinio konkurso finalo šventė sutaptų su „Vaivorykštės dienų“ 2017 festivalio vakarėlio data.[1] Gegužės 13 dieną 20 val. prasidėsiantis LGL organizuojamas Eurovizijos vakarėlis bare “Paviljonas” neabejotinai taps ryškiausiu šių metų LGBT* „Vaivorykštės dienų“ 2017 festivalio akcentu. Į Vilnių sugrįžtančios drag atlikėjos LaDiva Live (Prancūzija) ir Okeanidės (Lietuva) pasirodymai paliks neišdildomų įspūdžių!

Plačiau skaitykite čia