TBN – koncertas „Mano atminties bangomis“ | NLIF

TBN – koncertas „Mano atminties bangomis“

Kovo 15 d. Tautinių bendrijų namuose vyko koncertas „Mano atminties bangomis“. Koncertavo Lietuvos operos ir baleto teatro solistas Arvydas Markauskas ir pianistė Irena Čiurilaitė–Markauskienė.

Savo eilėraščius koncerto metu skaitė Valentina Skardžiuvienė ir Nina Chižij. Koncertą vedė ir savo eiles kaitė salono „Gyvenimo melodija“ vadovė Regina Kanajeva.

A. Markauskas gimė 1951 m. rugsėjo 25 d. Ilgabraduose, Jonavos raj.  1980 m. baigė tuometinės Lietuvos konservatorijos Virgilijaus Noreikos klasę. Nuo 1979 m. – Lietuvos operos ir baleto teatro solistas. Sukūrė daugiau kaip 30 vaidmenų. Koncertavo su orkestrais, kuriems dirigavo Juozas Domarkas, Gintaras Rinkevičius, Saulius Sondeckis ir kiti. Gastroliavo Vakarų Europos šalyse, JAV.

Lietuvos operos ir baleto teatre jis sukūrė Onegino („Eugenijus Oneginas“), Iago („Otello“), Eskamillo („Carmen“), Marcello („Bohema“), Grafo („Brakonierius“), Smirnovo („Meška“) ir kitus vaidmenis. Kiek vėliau, 1988 metais, sceną išvydo ir A. Markausko Rigoletto, mėgstamiausias solisto vaidmuo, pasak jo paties – baritono vaidmenų karalius. Paskutinieji dešimtmečiai dainininko kūryboje paženklinti G. Verdi didžiųjų operų personažų: greta Germont’o („Traviata“) suvaidinti Grafas di Luna („Il Trovatore“), Makbeth’as („Makbeth) ir Nabucco („Nabucco“). Taip pat Scarpia („Tosca“), Erdvilis („Lietuviai“), Zurga („Perlų žvejai“), Cuno („Laisvasis šaulys“), Andrejus Ščelkalovas („Borisas Godunovas“) ir kiti.

Lietuvai atgavus Nepriklausomybę A. Markauskas tapo dažnu Čikagos Lietuvių operos svečiu ir talkininku. Dainuota operose: „Traviata“, „Perlų žvejai“, „Meilės eliksyras“. Kartu su Sigute Stonyte A. Markauskas surengė koncertų turnė po septynis JAV miestus. Su teatro trupe dalyvavo Splito (Jugoslavija) bei Savonlinos (Suomija) operos festivaliuose. Su „Don Carlos“ būta Vokietijoje, „Otello“ – Lenkijoje, tuose pačiuose spektakliuose dainuota ir Maskvos Didžiojo teatro scenoje, taip pat gastroliuota Sankt-Peterburge, Rygoje ir kitur. Iš koncertinės veiklos įsimintinas yra solisto dalyvavimas C. Orffo sceninės kantatos „Carmina Burana“ pastatymuose, dainavimas J. Brahmso „Ein deutsches Requiem“ bei sukurtas Dagono žynys C. Saint-Saenso operos „Samson et Dalila“ koncertiniame atlikime.

Savo muzikaliu, „aksominio“ tembro balsu A. Markauskas išeidamas į sceną kiekvieną kartą, pasak muzikologės Jūratės Vyliūtės, pateisina G. Verdi pasitikėjimą vokalu, kai turi prabilti žmogaus širdis.

Plačiau skaitykite čia