TBN – spektaklis „Mūsų minties šešėlis“ | NLIF

TBN – spektaklis „Mūsų minties šešėlis“

Kovo 9 d. Tautinių bendrijų namuose gausiai susirinkę žiūrovai žiūrėjo spektaklį „Mūsų minties šešėlis“, sukurtą baltarusių dramaturgo Pranciškaus Alechnovičiaus dramos motyvais. Spektaklis – Baltarusijos valstybinės dailės akademijos režisūros skyriaus  absolventės Ninos Obuchovos magistro darbas. Spektaklyje vaidina Vitebsko Nacionalinio akademinio Jakubo Kolaso dramos teatro (Baltarusija) aktoriai: Natalija Aladko, Genadijus Haiduk, Uljana Atiasova, Romanas Solovjovas.

Prieš spektaklį kalbėjo Gudų kulturos draugijos Lietuvoje pirmininkas Aliaksandras Adamkovičius. „Sovietmečiu dramaturgo vardas buvo uždraustas, į Baltarusijos istoriją jis grįžo tik po Sovietų Sąjungos žlugimo. Todėl vienas iš pagrindinių mūsų uždavinių šiuo atveju – atkreipti visuomenės dėmesį į dramaturgą bei jo darbus ir pasirūpinti, kad jis sugrįžtų į Baltarusijos kultūrą. Simboliška, kad spektaklis rodomas P. Alechnovičiaus gimimo dieną – kovo 9 d.“, – akcentavo A. Adamkovičius.

P.Alechnovičus 1926 m. buvo pirmasis Vitebsko dramos teatro literatūrinės dalies vadovas. Jo prisiminimai “U kapciūrach GPU” (1935 m.) yra pirmasis pasaulinės literatūros darbas apie politinių kalinių kančias Stalino koncentracijos stovyklose.

Spektaklio pristatymą Tautinių bendrijų namuose organizavo Gudų kulturos draugija Lietuvoje ir Nacionalinis akademinis Jakubo Kolaso dramos teatras (Vitebskas, Baltarusija).

Plačiau skaitykite čia