TBN vyko Marcišoro šventė | NLIF

TBN vyko Marcišoro šventė

Kovo 5 d. Tautinių bendrijų namuose Lietuvos rumunų kultūros bendrija „Dačija“ (pirmininkė Lučija Bartkienė) surengė Marcišoro šventę. Į ją atvyko įvairių kartų bendrijos nariai, jų bičiuliai vilniečiai.

Malonia staigmena šventės dalyviams tapo filmo, pasakojančio apie Marcišoro šventes, vykusias Lietuvoje per paskutiniuosius dvidešimt metų, peržiūra.  Daugelis susirinkusiųjų tarsi sugrįžo porą dešimtmečių atgal… Jaunieji „Dačijos“ nariai, skaitė eilėraščius, dainavo, o 2017 m. šventėje eilėrašius skaitė ir smuiku grojo jau jų vaikai…

Šventėje dalyvavo ir susirinkusius sveikino Rumunijos ambasadorius Lietuvoje Dan Adrian Balanescu ir Moldovos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Valeriu Frija.

Tradiciškai renginio dalyvėms moterims buvo įteiktos pavasarinės gėlės.

Visi šventės dalyviai pasipuošė šventės simboliu – Marcišor. Tai raudonas ir baltas pumpurėliai, reiškiantys meilę ir pagarbą. Šie nedideli papuošalai gali būti iš gėlyčių, iš siūlų padaryti žmogeliukai, varpeliai, tačiau būtinai turi būti raudonos ir baltos spalvos. Sakoma, kad jis atneša žmonėms meilę ir laimę. Žmonės vieni kitiems dovanoja šį mažą, mielą amuletą, linkėdami svajonių išsipildymo, meilės ir laimės. Šios nuotaikingos, linksmos šventės ištakos siekia gilią senovę.

Lietuvoje gyvenantys moldavai ir rumunai kiekvieną pavasarį susitinka pasveikinti vieni kitų Marcišoro proga, propaguoja šios šventės tradicijas mūsų šalyje.

Plačiau skaitykite čia