TBN – „Uzbekų kultūros dienos – Uzbekų plovo šventė“ | NLIF

TBN – „Uzbekų kultūros dienos – Uzbekų plovo šventė“

Spalio 28 d. Tautinių bendrijų namuose vyko renginys „Uzbekų kultūros dienos – Uzbekų plovo šventė“. Tautinių bendrijų namų Renginių salėje eksponuoti uzbekų tautiniai rūbai, fotografijų paroda „Uzbekistanas šiandien“. Renginio metu paminėta Uzbekų kultūros centro veiklos penkiolikos metų sukaktis. Informaciją apie centro veiklą susirinkusiems įvairių šalies tautinių bendrijų, Vilniaus visuomenės atstovams, pristatė organizacijos pirmininkė Leila Urmanova-Vnukova. Renginyje dalyvavo Tautinių mažumų departamento prie LRV Ryšių su tautinėmis bendrijomis skyriaus vedėja Rasa Paliukienė. Ji pasveikino susirinkusius ir L.Urmanovai-Vnukovai įteikė Departamento padėkos raštą. Uzbekų kultūros centro vadovę ir jo narius sveikino Tautinių bendrijų tarybos pirmininkė Gunta Rone ir Tautinių bendrijų namų direktorė Alvida Gedaminskienė. Renginio dalyviams koncertavo jaunieji Uzbekų kultūros centro nariai. Šventėje dalyvavo svečiai: Uzbekistano valstybinės konservatorijos profesorius Marat Gumarov, Tautinių kultūros draugijų Latvijoje pirmininkas profesorius Raffi Kharajanyan, Estijos ir Latvijos uzbekų draugijų atstovai.

Tradiciškai visi renginio dalyviai buvo vaišinami uzbekišku plovu.

 Uzbekų kultūros centras įkurtas 2001 metais. Centro įkūrėjai – filologai, žurnalistai, garsūs Lietuvos muzikantai. Centras turi du padalinius – Vilniuje ir Visagine.

Uzbekų kultūros centras savo veikla siekia propaguoti uzbekų kultūrą ir meną, supažindinti su uzbekų kultūra, tautodaile, amatais, uzbekų ir Vidurinės Azijos tautų, gyvenančių Lietuvoje papročiais.

Nuo 2001 m. kasmet rengia Uzbekų plovo šventę, skirtą Uzbekijos Respublikos Nepriklausomybės dienai, Visagino ir Vilniaus miestų (kur veikia Centro padaliniai) gyventojams. Švenčių metu jos dalyviams pateikiama informacija apie Uzbekistano socialinius-ekonominius pasiekimus, kultūrinių ryšių su užsienio valstybėmis plėtojimą, organizuojami uzbekų poetų poezijos skaitymo konkursai, vyksta teatralizuoti pasirodymai, sukurti Rytų legendų motyvais, demonstruojami tautiniai rūbai, tautodailininkų sukurti suvenyrai. Organizuoja Tarptautinius Aldonos Dvarionaitės vardo jaunųjų pianistų ir mokytojų konkursus, kuriuose dalyvauja pianistai iš ES ir NVO šalių.

Remiant Uzbekijos kultūros ministerijai ir Uzbekijos kultūros bei švietimo ryšių su užsienio valstybėmis draugijų tarybai organizavo tautinio ansamblio „Registan“ koncertus Vilniuje ir Visagine.

Uzbekų kultūros centro prezidentė leila Urmanova-Vnukova taip apibrėžia organizacijos misiją: „Mes saugome ir puoselėjame  savo tautos kultūrą bei Rytų tradicijas ir esame atviri pasaulio bendruomenei“.

Plačiau skaitykite čia