TBN – almanacho „Vingis“ sutiktuvės | NLIF

TBN – almanacho „Vingis“ sutiktuvės

Tautinių bendrijų namuose vyko almanacho „Vingis“ sutiktuvės. Tai jau šeštasis literatų gildijos „Vingis“ leidinys.

Literatų gildija „Vingis“ įregistruota 2010 metais. Savo veikla literatų gildija siekia suteikti galimybes pradedantiems, dar mažai žinomiems visuomenėje kūrėjams, pristatyti skaitytojams savo kūrybą.

Šeštajame almanache spausdinami 22 autorių, kuriančių rusų, lietuvių, lenkų ir baltarusių kalbomis, kūriniai. Pažymėtina, kad almanache kūriniai spausdinami autorių gimtaja kalba. Kiekvieno autoriaus kūrinius pristato trumpą informaciją apie kūrėją.

Almanacho sudarytojai – Lev Mesingiser, Tarptautinės rašytojų ir publicistų asociacijos viceprezidentas,  ir Onutė Kulbokienė, literatų gildijos „Vingis“ pirmininkė,  redaktoriai – Birutė Silevičienė, Aušra Žigutytė, Elvyra Pozdniaja ir Eva Achtajeva.

Pirmą kartą šiame leidinyje savo kūrybą skaitytojams pristatė Jelena Bachmetjeva, Juozas Kulvinskas, Natalija Rubcova, Eugenija Burokovaitė-Grobova.

Leidinyje taip pat spausdinami gildijos narės Ninos Kalitos paveikslai.

Rugsėjo 16 d. renginį Tautinių bendrijų namuose, pristatantį almanachą „Vingis“, pradėjo Lev Mesingiser. Jis pabrėžė, kad gildijos „Vingis“ poetų ir prozaikų susitikimai įtakoja nacionalinių kultūrų suartėjimą bei praturtinimą, bei integraciją į Lietuvos visuomeninį gyvenimą. Renginio metu savo kūrybą skaitė kūrėjai, kurių darbai išspausdinti almanache, savo įžvalgomis apie kūrinius dalinosi tekstų redaktoriai. Muzikinėje programoje dalyvavo dainininkės Liudmila Petrova, Tatjana Kaziūnienė, Svetlana Kostelnickaja, pianistė Lija Neugasimova, autorinių dainų atlikėja Liudmila Olifson-Cerenia.

Renginys plėtojo kultūrų dialogą visuomenėje, skatino geriau pažinti įvairių šalies tautybių menininkų kūrybą, ir pilnai atitiko almanacho „Vingis“ pradžioje atspausdintus Tomo Venclovos žodžius: „Visa pasaulio kultūros vertė slypi tradicijų ir kalbų įvairovėje“.

Plačiau skaitykite čia