“Share Your Colors (liet. Dalinkis Savo Spalvomis)” kronikos arba aktyvizmas aktyviai | NLIF

“Share Your Colors (liet. Dalinkis Savo Spalvomis)” kronikos arba aktyvizmas aktyviai

Kai kuriems iš mūsų Ommen‘o miestelis jau buvo pažįstamas – daug vandens, neaukšti pastatai su dailiais kiemeliais, permainingas oras. „Share Your Colors“ – tai antrasis iš trijų jaunimo mainų projektų, finansuojamų pagal Erasmus + programą. Taip ilgalaikio bendradarbiavimo tarp Olde Vechte Foundation (Nyderlandai) ir nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL rezultatas. Projektų ciklas sukurtas dalyvaujant partneriams iš Graikijos, Italijos, Bulgarijos, Ispanijos, Latvijos ir Portugalijos ir skirtas jauniems žmonėms, norintiems aktyviau įsitraukti į aktyvizmą bei stiprinti pasitikėjimą savimi.

Pradžia buvo panaši, kaip ir praeitą kartą – nusileidžiam lėktuvu, olandiškas oras trenkia mums antausį – apsirengiam viską, ką atsivežėm. Šalta ir šlapia. Apsipratę su oru važiuoja tiesiai į Ommeną, ilga kelionė traukiniu… Dešimt minučių pėsčiomis nuo stoties, staiga prasigiedrijo, dabar jau karšta, nerangiai kemšam drabužius atgal į kuprines. Posūkis į dešinę, platus takas šalia upės, o priešais – trijų aukštų baltas pastatas: Olde Vechte. Ramiau atsidūstam – jausmas kaip atvykus į svečius pas seniai matytus gimines. Šiandien liepos 3 diena – vienuolika dienų veiksime kažką įkvepiančio, įdomaus. Nekantrauju pradėti!

Tiek dar išrankioju iš atminties, tokia…tyla prieš audrą. O kas toliau? …Tiek daug visko! Atvažiuoja keturiasdešimt žmonių iš skirtingų šalių, judesys, šurmulys, sumuštiniai, tada prasideda programa. Ji ne „įsibėgėja“, bet iškart prasideda pilnu greičiu: veidai, vardai, sumuštiniai, nesuprantamos kalbos, suprantamos kalbos, idėjos, kameros, mikrofonai, sumuštiniai, diskusijos, kompiuteriai, nuotraukos, filmų „sukimas“, filmų žiūrėjimas, sumuštiniai. Per dešimt dienų kartu sukūrėme 8 socialines kampanijas, skirtas skatinti pozityvią LGBT reprezentaciją, spręsti aktualias bendruomenės problemas ir dalintis žiniomis.

Dauguma kampanijų buvo trumpi filmukai, tačiau kelios grupės išsiskyrė kurdami kitokius projektus: „Norėdami atkreipti dėmesį į mokyklinio ir jaunesnio amžiaus žmonių švietimo trūkumą, sukūrėme spalvinimo knygelę, kurios mums patiems trūko:  knygelėje „Share your colors“ paveikslėlius spalvinimui ir taškų jungimo užduotis papildo LGBTQIA+ tapatybių bei susijusių sąvokų apibrėžimai. Knygelės spausdinimui paruoštą versiją galima rasti internete, su kitų mainų dalyvių pagalba ją planuojame išversti į lietuvių, graikų, ispanų, čekų ir kitas kalbas.“ – dalinasi Elena. Spalvinimo knygutę galite rasti aplankę Facebook puslapį “Share Your Colors – a queer coloring book“.

Plačiau skaitykite čia