TBN – poezijos spektaklis „Gyvenk sąžiningai, Šiaurės Jeruzale!“ | NLIF

TBN – poezijos spektaklis „Gyvenk sąžiningai, Šiaurės Jeruzale!“

Gegužės 15 d. Tautinių bendrijų namų Renginių salėje buvo pristatytas poezijos spektaklis „Gyvenk sąžiningai, Šiaurės Jeruzale!“

Poezijos spektaklį parengė režisierė Tatjana Tarasenko. Spektaklio dailininkas-dekoratorius – Sergej Jerechinskij. Spektalyje skambėjo buvusių vilniečių Tatjanos Tarasenko (Aklamenos) ir Vladimiro Elkonino literatūriniai kūriniai. T.Tarasenko – poetė, Rusijos rašytojų sąjungos narė, gyvena Niderlanduose, Didžiojoje Britanijoje, Lietuvoje. V.Elkonin – tehnikos mokslų daktaras, gyvena Izraelyje.

Savo kūryba autoriai nuolat sugrįžta į Vilnių, prisimindami jo senamiesčio gatveles, kiemus, kur prabėjo jų vaikystė. Spektaklio veiksmas vystosi kaip Gedimino sapnas, į kurį nusileidžia angelai. Jis atspindi Lietuvos žydų tragediją antrojo pasaulinio karo metais ir šiuolaikinį gyvenimą Vilniuje bei Izraelyje. Žiūrovams suteikiama galimybė savo mintis nukreipti gėrio ir šviesos kūrimui, taip padedant gimtajam miestui klestėti ir gyventi sąžiningai, kaip to moko Kūrėjas.

Eiles skaitė Tatjana Tarasenko (Aklamena), Vladimir Elkonin, Oleg Subel, Elena Jašina, Olga Petrovskaja, Natalja Andrejeva.

Plačiau skaitykite čia