JAV ataskaitoje – nemenka kritika Lietuvai dėl LGBT* žmogaus teisių pažeidimų | NLIF

JAV ataskaitoje – nemenka kritika Lietuvai dėl LGBT* žmogaus teisių pažeidimų

Lietuvai kol kas sunkiai sekasi kovoti su LGBT* asmenų patiriama diskriminacija, perspėjo JAV Valstybės departamentas kasmetinėje ataskaitoje apie žmogaus teisių situaciją pasaulyje.

„Rimčiausios žmogaus teisių problemos yra susijusios su teisingumo sistema, vaikų gerove ir netolerancija mažumoms“, – rašoma š. m. balandžio mėnesį paskelbtame dokumente, kuriame Vašingtonas nevengė kritikuoti ir savo sąjungininkų.

Pasak JAV Valstybės departamento, Lietuvoje netolerancija pasireiškia ksenofobija, antisemitizmu, išankstiniu nusistatymu prieš etnines mažumas ir prieš lesbietes, gėjus, biseksualius, translyčius ir interseksualius asmenis.

Dokumente atkreipiamas dėmesys, kad Lietuvoje galioja Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas, ribojantis informaciją, kuria „niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse įtvirtinta santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata “. LGBT* asmenų teisių gynėjai teigia, kad šis įstatymas riboja informacijos sklaidą apie LGBT* bendruomenės atstovus.

Plačiau skaitykite čia