Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komitetas pirmą kartą vertins, kaip Lietuvai sekasi užtikrinti žmonių su negalia teises | NLIF

Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komitetas pirmą kartą vertins, kaip Lietuvai sekasi užtikrinti žmonių su negalia teises

Balandžio 6-7 dienomis Lietuva drauge su dar 6-omis valstybėmis Ženevoje pristatys, kaip užtikrina žmonių su negalia teises, įtvirtintas Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijoje. Tai yra pirmas kartas, kai Lietuva pristato savo situaciją Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komitetui po to, kai 2010 metais šalis ratifikavo Neįgaliųjų teisių konvenciją.

Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komitetas, atsakingas už Konvencijos įgyvendinimo stebėseną, vertina ne tik oficialią valstybės ataskaitą, bet ir alternatyvias, žmonių su negalia organizacijų, ataskaitas. Vėliau šalims pateikiamos rekomendacijos, kurias šalis per nurodytą laiką privalo įgyvendinti.

Į Ženevą vyksta oficiali Lietuvos valstybinė delegacija, kurią sudaro 15 žmonių iš valstybinių institucijų. Nevyriausybinės organizacijos pačios ėmėsi iniciatyvos ir surado rėmėjų, kurių dėka į Ženevą galėjo išvykti ir 6 žmonių su negalia organizacijų atstovai.

Plačiau skaitykite čia