Asociacija LGL pristato informacinę brošiūrą LBT* moterims apie smurtą artimoje aplinkoje | NLIF

Asociacija LGL pristato informacinę brošiūrą LBT* moterims apie smurtą artimoje aplinkoje

Kokios yra smurto artimoje aplinkoje priežastys ir pasekmės? Ar ši problema aktuali tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties porų santykiuose? Kur kreiptis susidūrus su šiuo neigiamu reiškiniu? Ar Lietuvoje galiojantis smurto artimoje aplinkoje prevencijai skirtas teisinis reguliavimas pilna apimtimi taikomas ir LBT* moterims?

Įvairių tyrimų duomenimis, daugiau nei 90% nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusių asmenų yra moteriškos lyties. Akivaizdu, jog kova su šiuo nepageidaujamu žmogaus orumą žeminančiu reiškiniu yra aktuali ir LBT* moterų romantinių santykių kontekste. Nacionalinė LGBT* teisių asociacija LGL džiaugiasi galėdama pristatyti pirmąją Lietuvos istorijoje informacinę brošiūrą apie smurtą artimoje aplinkoje, skirtą išimtinai LBT* moterų bendruomenei.

Leidinyje rasite smurto artimoje aplinkoje apibrėžimą, dažniausiai pasitaikančių terminų žodynėlį, naudingos informacijos apie prieinamas teisinės gynybos priemones, siekiant apsaugoti savo interesus susidūrus su smurto artimoje aplinkoje atveju. Taip pat pateikiama Lietuvos ir Europos teisinių nuostatų šioje srityje apžvalga bei naudingi kontaktai, kuriais galima kreiptis norint gauti teisinės, socialinės, emocinės ar psichologinės pagalbos. Tikimės, jog šis leidinys atsakys į Jums iškilusius klausimus!

„Meilė nėra prievarta. Informacinė brošiūra apie smurtą artimoje aplinkoje lesbiečių, biseksualių ir translyčių moterų atžvilgiu“, 2015

Plačiau skaitykite čia.