Pabėgėliai Lietuvoje: trys irakiečių šeimos – laukiamos darbdavių | NLIF

Pabėgėliai Lietuvoje: trys irakiečių šeimos – laukiamos darbdavių

Per ateinančius metus Lietuvą pasieksiantys daugiau nei šimtas pabėgėlių nebus didelė naujiena šaliai – Vilniuje jau du mėnesius gyvena ir tuoj dirbti pradės trys irakiečių šeimos. Darbdaviai laukia daugiau darbo rankų viešbučiuose, restoranuose, nevyriausybinės organizacijos plečia pajėgas ir ieško pastiprinimo – kasdienius reikalus tvarkyti padėsiančių savanorių. Labiausiai reikia mokyti kalbos norinčių, į parduotuvę, polikliniką palydėti galinčių, prižiūrėti vaikus pagelbėti sugebančių žmonių.

Lietuvoje jau kuriasi irakiečių šeimos

Peržiūrinėdami pabėgėlių sąrašus, tarptautinių organizacijų nariai mato, kad nemažai paliekančių karo krečiamą Siriją – viduriniosios klasės žmonės: gydytojai, inžinieriai, mokytojai. Saugesnės vietos ieško ir tie, kurie tėvynėje turėjo pagrindą po kojomis. „Du mėnesius Lietuvoje gyvenančių trijų irakiečių šeimų nariai – mokytojai, mokyklos raštinės darbuotojai, viena mergina dirbo Kultūros ir sporto departamente. Didžioji dalis tų žmonių kvalifikuoti, raštingi“, – apibūdino Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Užsieniečių integracijos programos vadovė Ilma Skuodienė.

Irakiečiai kol kas pratinasi prie kitokios aplinkos, mokosi lietuvių ir anglų kalbų – juos, kaip ir kitus pabėgėlius, priimti netruks kurie nors iš dvidešimties su „Caritu“ bendradarbiaujančių darbdavių. Viena šeima gyvena Vilniaus parapijos bendruomenės namuose, kitos įsikūrė už žmonių suaukotus pinigus išnuomotuose būstuose. Trys nepilnamečiai vaikai lanko Vilniaus „Versmės“ gimnaziją, suaugusieji laukia leidimų dirbti, mokosi, bendrauja su kasdienius reikalus spręsti padedančiais ar tiesiog vakarienės į savo namus pakviečiančiais savanoriais.

Plačiau skaitykite čia.