Pabėgėliai prie vartų: musulmonai bijo lietuvių baimės | NLIF

Pabėgėliai prie vartų: musulmonai bijo lietuvių baimės

Priimti 700 pabėgėlių įsipareigojusi Lietuva oficialiai parodė ištikimybę vakarietiško pakantumo kitai kultūrai vertybėms ir Europos Sąjungai, bet visuomenėje jau kyla įtampa. Daugiausia islamą išpažįstančias karo Artimuosiuose Rytuose aukas užjaučia ne visi lietuviai ir anaiptol ne visi norėtų juos matyti savo kaimynystėje. Net Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas siūlė uždrausti musulmonėms viešoje vietoje dėvėti burkas – veidą slepiantį galvos apdangalą.

Įtakingas britų savaitraštis „The Economist“ išplatino interviu su Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininku Adu Jakubausku. Jis pareiškė būgštavimą, kad Lietuvoje formuojamas neigiamas musulmonų įvaizdis, jie neteisingai tapatinami su teroristais, praneša naujienų portalas lrytas.lt.

Išgirtos tautų draugystės – nė kvapo

Straipsnio autorius atkreipė dėmesį į keistą reiškinį: Lietuva kelis dešimtmečius buvo SSRS sudėtyje, valstybės, kurioje valstybinė ideologija skelbė apie tautų draugystę, pagarbą kitoms kultūroms. O išsilaisvinusi Lietuva, kaip ir kitos pokomunistinės šalys, dabar pasižymi nacionalizmu, nepakantumu kitataučiams, kitos religijos, kultūros, rasės žmonėms.

Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos (LTBS) pirmininkas A. Jakubauskas portalui lrytas.lt pripažino, kad jam neramu dėl neigiamo islamo religijos įvaizdžio Lietuvoje, ypač artėjant pabėgėlių srautams.

„Totorių bendruomenė dar nesulaukė jokių priekaištų ar juolab išpuolių dėl savo tikybos. Bendruomenė juk negausi, 3 tūkst. 200 žmonių, pagaliau totoriai Lietuvoje gyvena nuo XIV amžiaus. Taigi islamas Lietuvoje atsirado anksčiau, negu lietuviai tapo krikščionimis, buvo pakrikštyti. Tačiau mums, totorių kilmės Lietuvos piliečiams ir gal kitiems mūsų šalyje gyvenantiems musulmonams, skaudu ir neramu, kad islamas čia suvokiamas iškreiptai. Liūdna, kad dalis lietuvių iš anksto priešiškai nusiteikė prieš nuo karo baisybių bėgančius žmones. Juolab kad Vakarai, ypač JAV, ir sukėlė šią problemą, prievarta brukdami vakarietiškos demokratijos modelį kitokios kultūros šalims“, – kalbėjo A.Jakubauskas.

Plačiau skaitykite čia.