Kam rūpi moterų nuomonės? Apie nuomonių patriarchatą | NLIF

Kam rūpi moterų nuomonės? Apie nuomonių patriarchatą

Šiandien vis didesnio visuomenės dėmesio susilaukia taip vadinami „nuomonių lyderiai“ – įvairiausi ekspertai, analitikai, apžvalgininkai ar komentatoriai, figūruojantys žiniasklaidoje ir pritraukiantys tūkstančius sekėjų savo socialiniuose tinkluose. Jie skaitomi, pastebimi ir išklausomi, todėl yra daugiau ar mažiau įtakingi viešosios nuomonės formuotojai.

Tiesa, viena „smulkmena“: didžioji dauguma jų – vyrai. Išbandykite eksperimentą: kiek žinote moterų, kurias galima būtų pavadinti nuomonių lyderėmis? Kurių žinomų moterų – specialisčių, eksperčių ar komentatorių – nuomonės ir pozicijos jus dažniausiai įtikina? Klausimas būtų paprastesnis, o atsakymas greitesnis, jei kalbėtume apie vyrus, nes moterų šioje viešosios erdvės teritorijoje yra kritiškai mažai.

Tai ypač pastebima naujienų portaluose ir jų nuomonių rubrikose, kur į ištisų savaičių nuomonių patriarchatą retkarčiais įterpiamas ekspertės ar apžvalgininkės tekstas. Bet ne tik ten – įsijunkite aktualijų laidas, debatus ar tiesiog laidas, kuriose aptariami socialiniai, politiniai, ekonominiai procesai: vyrai ten atrodo taip „natūraliai“, kad moterų eksperčių žurnalistai praktiškai nepasigenda.

Plačiau skaitykite čia.