Startavo bendras JAV ambasados Lietuvoje ir LGL projektas, skirtas neapykantos nusikaltimų prevencijai | NLIF

Startavo bendras JAV ambasados Lietuvoje ir LGL projektas, skirtas neapykantos nusikaltimų prevencijai

Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūros 2013 m. atliktos apklausos duomenimis, per paskutinius penkerius metus net 39 % Lietuvos LGBT* respondentų buvo užpulti ar jiems buvo grasinta smurtu. 62 % apklaustųjų, kurie nepranešė apie neapykantos nusikaltimus teisėsaugai, teigė nemanantys, kad pareigūnai tinkamai reaguos į jų pranešimus. Šie skaičiai rodo, kad neapykantos nusikaltimai yra ne tik šalyje paplitęs fenomenas, tačiau tuo pačiu nesulaukia deramo teisėsaugos institucijų atsako.

Šiame kontekste JAV Ambasada Lietuvoje finansuoja nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL vykdomą 18 mėnesių trukmės projektą “Efektyvaus atsako neapykantos nusikaltimams seksualinės orientacijos pagrindu plėtojimas”.

Projektu, kuris startavo šių metų liepos 1 d., siekiama atitinkamos teisėsaugos institucijų darbuotojų ir pareigūnų reakcijos, nukreiptos į nuo diskriminacinių nusikaltimų seksualinės orientacijos pagrindu nukentėjusius asmenis. Projekto metu įvyks tiksliniai mokymai policijos pareigūnams, prokurorams, teisėjams, teisės praktikantams ir paramą nukentėjusiesiems teikiantiems asmenims. Be mokymų, bus publikuojama ir metodinė medžiaga, padėsianti kelti kompetenciją tokių nusikaltimų tyrimų srityje.

Be to, netrukus startuosianti anoniminė anketa internete sudarys galimybę anonimiškai palikti pranešimą dėl įvykdyto neapykantos nusikaltimo ar netinkamo pareigūnų elgesio. Anketos duomenys bus analizuojami ir panaudoti ataskaitoje apie neapykantos nusikaltimus.

Ypatingas dėmesys projekte bus skiriamas LGBT* pastogės, skirtos nukentėjusiems nuo neapykantos nusikaltimų, galimybių studijai.

Esame dėkingi JAV ambasadai Lietuvoje už bendradarbiavimą siekiant užkirsti kelią neapykantos nusikaltimams.

Plačiau skaitykite čia.