Pasaulio religijų lyderiai pažadėjo kovoti prieš šiandieninę vergiją | NLIF

Pasaulio religijų lyderiai pažadėjo kovoti prieš šiandieninę vergiją

2014 m. gruodžio mėn. 2 d. pasaulio religijų lyderiai, tarp kurių buvo popiežius Pranciškus, musulmonų, judėjų, hinduizmo bei kitų krikščioniškų atstovai, paskelbė, jog imsis visų jiems prieinamų priemonių, kad dar iki 2020 metų užkirstų kelią vis labiau plintančiai prekybai žmonėmis.

Praėjusį mėnesį fondas „Eik laisvas“ (ang. Walk Free Foundation) kartu su Australijos žmogaus teisių gynimo grupe paskelbė savo tyrimo rezultatus, tokiu būdu atskleisdami, kad beveik 36 mln. žmonių tenka patirti įvairias vergavimo formas. Įstrigę skolose šie žmonės priversti glaustis prieglaudose ar nakvynės namuose, dirbti vergo darbą, o jų vaikai jau gimsta su vergo stigma.

Prie susirinkimo taip pat prisijungė ir 300 milijonus sudarančių krikščionių ortodoksų patriarchas Bartalomėjus, kuris, nors ir būdamas savo būstinėje Stambule, tiesiogiai dalyvavo renginyje video konferencijos ryšio dėka.

Renginio iniciatoriai ir organizatoriai – Pasaulinis laisvės tinklas (ang. Global Freedom Network), kovojantis prieš žmonių išnaudojimą. Organizacijos nuomone, religijų lyderiai kaip niekas kitas gali ne tik įkvėpti tikinčiuosius kovoti prieš žmonių vertimą vergais, tačiau ir užkirsti kelią šiai anomalijai, įvairių fondų veiklos, švietimo sistemos bei religinių reformų pagalba. Be to, tikimasi, jog teigiamų rezultatų bus pasiekta ir dvasiniams lyderiams pabrėžiant etinę būtinybę vengti pirkti prekes, kurių gamybai išnaudojami žmonės.

Plačiau skaitykite čia.