Briuselyje vyko Darbo forumas apie JT Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimą Europos Sąjungoje | NLIF

Briuselyje vyko Darbo forumas apie JT Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimą Europos Sąjungoje

2014 m. spalio 22-23 d. Briuselyje (Belgija) vyko Darbo forumas apie JT Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimą Europos Sąjungoje ir valstybėse narėse. Šiais metais forume dalyvavo Lietuvos neįgaliųjų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė.

Jau tradiciniu tapęs 5-ąjį kartą Europos Komisijos organizuojamas Forumas sukviečia JT Konvencijos įgyvendinimo mechanizme dalyvaujančius valstybinių institucijų pagal Konvencijos reikalavimus paskirtų vykdyti vadovaujančią ir koordinuojančią, Konvencijos įgyvendinimo stebėsenos funkcijas, atstovus. Taip pat Forume dalyvauti kviečiami ES atitinkamų institucijų darbuotojai bei aktyvūs pilietinės visuomenės, neįgaliųjų organizacijų atstovai.

Darbo forumo metu yra dalijamasi patirtimi bei diskutuojama apie ES valstybėms narėms kylančius sunkumus bei gerąsias praktikas įgyvendinant JT Neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatas.

Lietuvos neįgaliųjų forumas kartu su Europos neįgaliųjų forumu bei jo nariais aktyviai dalyvauja Darbo forumuose siekiant, kad asmenys su negalia bei juos atstovaujančios organizacijos būtų įtrauktos bei aktyviai dalyvautų JT Konvencijos įgyvendinimo ir stebėsenos procesuose.

Plačiau skaitykite čia.