MIC ragina pasirašyti peticiją prieš naują nėštumo nutraukimo tvarką | NLIF

MIC ragina pasirašyti peticiją prieš naują nėštumo nutraukimo tvarką

Moterų Informacijos Centras ragina atsakyti į klausimus ir išreikšti savo nuomonę dėl privalomo 72 val. laukimo nutraukti nėštumą norinčioms moterims nustatymo.

Peticijos iniciatoriai pasisako prieš LR Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą naują nėštumo nutraukimo tvarką, pagal kurią nėštumo nutraukimui nukreipta moteris turėtų privalomai laukti nėštumo nutraukimo paslaugos 72 val. Per šį laikotarpį ji turėtų apgalvoti savo sprendimą ir galimai atsisakyti nėštumo nutraukimo paslaugos arba krizinio nėštumo centrų darbuotojai bandytų atkalbėti moterį nuo aborto.

Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos teigimu, moteris atvyksta į sveikatos priežiūros įstaigą jau apsisprendusi nutraukti nėštumą ir nenori laukti paslaugos. Klaidingai manoma, kad moteris pati negali teisingai nuspręsti, jai reikia pagalbos, todėl įteisinta tokia praktika žemintų moterį kaip asmenį, diskriminuotų ją kaip pacientę, nes kitiems pacientams privalomas sveikatos paslaugos laukimo terminas nenustatomas. Siūloma tvarka nepadidintų gimstatumo, nesumažintų abortų skaičiaus, bet pablogintų moters padėtį, nes dabar toks laukimo terminas moterims nenumatytas.

Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija ragina LR Sveikatos apsaugos ministeriją nekeisti esamos nėštumo nutraukimo tvarkos, nekurti barjerų moteriai gauti prieinamą nėštumo nutraukimo paslaugą ir skirti daugiau dėmesio moterų švietimui apie šeimos planavimą ir kontracepcijos priemones, kad jos galėtų išvengti neplanuoto nėštumo.

Pasirašyti peticiją galite čia.