LGL kviečia pažinti ir pripažinti translyčius žmones | NLIF

LGL kviečia pažinti ir pripažinti translyčius žmones

Rupjūčio 26-28 d. LGL organizuoja renginių seriją translyčiams žmonėms, jų artimiesiems ir bičiuliams, žmogaus teisių aktyvistams ir ekspertams, kurios metu dalinsimės žiniomis, patirtimi, klausimais ir atsakymais bei transpica.

Programą pradėsime nuo to, kas svarbiausia. Tikime, kad mums visiems rūpi susipažinti ir pasidalinti savo gyvenimo istorijomis. Smalsu išgirsti kitų pasakojimus apie kelionę savęs atradimo link, sulaukti padrąsinimo užstrigus tarpinėje stotelėje, ir užduoti klausimus jau pasiekusiems kelionės tikslą. Tad rugpjūčio 26 d. 12:00 kviečiame į LGBT centrą paskanauti (trans)picos kūrybinėse dirbtuvėse.

Pasistiprinę (trans)pica dalyvausime kūrybinėse dirbtuvėse. Žinome, kaip nedrąsu, bet būtina atsiverti. Todėl tiesiog susitikime neįpareigojančioje aplinkoje draugiškoje kompanijoje pasidalinti gabalėliu (trans)picos. Prie mūsų prisijungs svečiai iš užsienio: Ugla Stefanía Jónsdóttir ir Noah Keuzenkamp.

16:00 LGL organizuoja mokymus „Kaip pasiekti translyčių žmonių auditoriją“ žmogaus teisių aktyvistams, ekspertams bei politikams, kuriuose Ugla ir Noah dalinsis žiniomis, patirtimi ir patarimais visiems neabejingiems translyčių asmenų teisėms. Kartu mėginsime išsiaiškinti, ko reikia, kad į LGBT žmonių teisių apsaugą įtrauktume ir pačią bendruomenę. Kalbėsime ir apie elementarius dalykus, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas, ir specifines problemas, su kuriomis susiduria translytis asmuo.

19:00 skubėsime į kino teatrą „Skalvija“, kur vyks Vilniaus LGBT festivalis „Kreivės“ ir filmo „Berniokė“ (angl. Tomboy) peržiūra. Dramoje įtaigiai atskleidžiama lyties tapatybės svarba žmogiškuose santykiuose. LGL ragina po “Berniokės” peržiūros neskubėti namo, greta kino salės esančioje kavinėje „Planeta“ pasivaišinti gėrimais bei aptarti filmo įspūdžius su bendraminčiais bei Ugla ir Noah.

Rugpjūčio 27 dieną 17:00 kviečiame į viešą renginį „Būti translyčiu žmogumi Europoje: požiūris, perspektyvos ir iššūkiai“, kuris vyks Europos lyčių lygybės institute.

LGL kviečia dalyvauti konferencijoje „Būti translyčiu žmogumi Europoje: požiūris, perspektyvos ir iššūkiai“ ir susipažinti su translyčių žmonių padėtimi Europoje bei diskutuoti.

Plačiau apie renginius skaitykite čia.