Suorganizuota Totorių kūrybinė vasaros mokykla | NLIF

Suorganizuota Totorių kūrybinė vasaros mokykla

Birželio 19-27 d. Totorių kultūros centras kartu su Lietuvos totorių bendruomenių sąjunga Trakuose pirmą kartą surengė Totorių kūrybinę vasaros mokyklą. Joje dalyvavo vaikai nuo penkių iki trylikos metų, o taip pat jaunimas ir senjorai iš Vilniaus, Nemėžio, Keturiasdešimt totorių, Grigiškių gyvenviečių, Švenčionių, iš viso apie 40 žmonių.

Renginys vyko kempinge Slėnyje. Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai. Prieš keletą šimtmečių čia buvo totorių gyvenvietė.

Mokiniams buvo parengta įdomi ir įvairi programa. Jie ne tik susipažino su Volgos ir Krymo totorių folkloru, bet ir patys dainavo, šoko, mokėsi groti totorių nacionaliniais muzikos instrumentais.

Pamokas vedė patyrę pedagogai ir specialistai. Apie Volgos totorių folklorą pasakojo Kazanės valstybinės konservatorijos dėstytoja Lilija Ziganšina ir konservatorijos studentas Airatas Šafikovas. Krymo totorių šokių meno mokė Gazi konservatorijos (Turkija) dėstytojas Mustafa Arslanas, groti saza – Savašas Jekidži, dara ir bavule – Dženkas Giulchanas, smuiku – Jeminas Bejazčičekas. Kaip groti totoriška harmonija demonstravo Airatas Šafikovas, akordeonu – Zinaida Aleksandrovič. Totorių sekmadieninės mokyklos pedagogė Galija Fedosiuk mokė totorių kalbos senjorus.

O koks iš tavęs totorius, jei nemoki joti ant arklio ar šaudyti iš lanko. Buvo surengti jodinėjimo ir šaudymo iš lanko užsiėmimai. Beje, vaikai jodinėjo ant mažų poni.

Lietuvos totoriai aiškino totoriškos virtuvės paslaptis.

Mokyklos uždarymą vainikavo baigiamasis koncertas. Jame kalbėjo garbės svečiai: Turkijos ambasadorė Lietuvoje Aydan Yamancan, LR kultūros ministerijos Tautinių mažumų reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Paliukienė, Trakų rajono meras Vytautas Zalieckas, Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas, Tautinių bendrijų tarybos pirmininkė dr. Galina Miškinienė.

Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas dr. Adas Jakubauskas ir Totorių kultūros centro vadovė Almira Trakšelienė mokyklos dalyviams įteikė Pirmosios totorių kūrybinės vasaros mokyklos baigimo diplomus.

Plačiau apie stovyklą skaitykite čia.