Perspektyvi fotografė kviečia dalyvauti fotosesijoje | NLIF

Perspektyvi fotografė kviečia dalyvauti fotosesijoje

Leiskite prisistatyti: esu Ieva Budzeikaitė, fotografė. Mano darbai labiausiai susiję su Lietuvos kariuomene: fotografuoju reportažus, ypač domina socialinė tematika.

Ne paslaptis, kad mūsų visuomenės požiūris į homoseksualumą – dažniausiai neigiamas. Pažįstamų rate dažnai tenka diskutuoti ir pasiginčyti su skeptikais. Nors pati su LGBT bendruomene ir LGL sąsajų turiu nedaug, esu tolerantiška ir ryžtingai siekiu skatinti toleranciją savo aplinkoje, tačiau vienai tai padaryti sudėtinga.

Su kolegomis fotografais sugalvojome projektą, kurio raktažodis – šeima. Artima draugė, su antrąja puse auginanti dukrytę, man visada buvo šaunios jaunos mamos pavyzdys. Suformulavus projekto idėją iškart žinojau, ką norėsiu fotografuoti: homoseksualų porą-šeimą. Keturi fotografai kadruose savaip interpretuos šeimos sąvoką. Pasirinkau kontraversiškąją temos pusę, laužančią stereotipiškus poros (vyro ir moters)  standartus.

Taigi man prireiks pagalbos. Ieškau žmonių, kurie sutiktų pozuoti mano nuotraukoms. Negaliu žadėti, kad dalyvaudami fotosesijoje padėsite pakeisti visuomenės požiūrį į šeimą, bet jei kartu galime bent šiek tiek prisidėti prie tolerancijos skatinimo, kodėl gi ne? Gali būti, jog nuotraukų galerija, pasakojanti apie homoseksualų porą, provokuos neigiamą nemažos Lietuvos visuomenės dalies reakciją, pasipiktinimą, gal net šoką.

Norėčiau paraginti būti drąsius ir nesislėpti, o sutikusius dalyvauti projekte – būti tikrais tuo, ką darysime. Jei, vis dėlto norėsite iki galo neatskleisti savo asmenybės, nerodyti veido – suprasiu tai ir stengsiuosi sukurti šaunią fotografinę istoriją. Tačiau nepamirškite, kodėl tai darau – neturite gėdytis ir slėptis. Griežtai pasisakau prieš režisūrą – jums tektų retsykiais mane įsileisti ir pakęsti.

Plačiau apie pasiūlymą: http://www.lgl.lt/naujienos/perspektyvi-fotografe-kviecia-dalyvauti-fotosesijoje-2/