Oslo rotušėje – konferencija žmogaus teisių tema | NLIF

Oslo rotušėje – konferencija žmogaus teisių tema

Birželio 20 dieną Norvegijos sostinėje prasidėjo daugiau nei savaitę truksiantis tarptautinis LGBT tematikai skirtas renginių ciklas EuroPride 2014. Kasmet vis kitame Europos mieste rengiamame festivalyje lankysis LGBT aktyvistai bei juos palaikantys žmonės iš visos Europos, žurnalistai, politikai, kiti garbūs svečiai. Greta festivalio, birželio 26 – 27 dienomis Oslo rotušėje taip pat rengiama konferencija „Žmogaus teisės – nuo vizijos iki veiksmų, teisų vertimas realybe“ (angl. „Human Rights – From Vision to Action, Making Rights a Reality”).

Konferencija organizuojama miesto valdžios atstovams bendradarbiaujant su Norvegijos LGBT teisių organizacijos LLH Oslo padaliniu, Amnesty International Norvegijos skyriumi bei Jungtinių Tautų Norvegijos asociacija.  Konferencijoje dalyvaus ir asociacijos LGL atstovai.

Kalbėdamas apie konferencijos svarbą miesto meras Fabian‘as Stang‘as pabrėžia, jog „Aplinkoje, kurioje susiduriama su diskriminacijos apraiškomis, itin svarbu iškelti vaivorykštės vėliavą ir parodyti, jog esame vieningi. Niekas neturėtų taikstytis su nepagarbiu elgesiu savo atžvilgiu. Visi žmonės yra lygūs vienodai vertingi.“

Merui antrina jo pavaduotoja Libe Rieber-Mohn teigdama, jog „Mes žinome, kad neapykantos nusikaltimai ir diskriminacijos atvejai prieš LGBT asmenis vis dar pasireiškia mūsų mieste. Tai – visiškai nepriimtina“.

Anot vieno konferencijos organizatorių, LLH Oslo padalinio vadovo Hans Heen Sikkeland, „Konferencija norime stiprinti LGBT žmogaus teises Osle bei kituose Europos miestuose. Tai svarbu siekiant, kad mūsų miestai būtų atviri visiems, kur kiekvienas gali gyventi savo gyvenimą be rūpesčių.“

Konferencijoje svečiai iš įvairių Europos miestų bus kviečiami susitikti su pilietinės visuomenės, sporto, taip pat nevyriausybinių žmogaus teisių organizacijų atstovais, taip stiprinant vietos valdžios ir pilietinės visuomenės bendradarbiavimą. Susidomėjimą renginiu jau išreiškė tokie miestai kaip Londonas, Stokholmas, Kopenhaga ir Barselona, gauta nemažai organizacijų užklausų iš viso pasaulio.

Daugiau informacijos Euro Pride 2014 interneto svetainėje ir lgl.lt.