Vasarį Vilniuje – Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų ceremonija | NLIF

Vasarį Vilniuje – Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų ceremonija

Iškilminga apdovanojimų ceremonija vyks 2014 metų vasario 20 dieną 18 valandą Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre (Gedimino pr. 22). Renginio metu bus sinchroninis vertimas į anglų ir į lietuvių gestų kalbą. Nacionaliniai apdovanojimai, kuriais siekiama skatinti prie lygybės ir įvairovės idėjų sklaidos visuomenėje prisidedančius asmenis, įmones, organizacijas bei institucijas, organizuojami Lietuvoje pirmą kartą.

Apdovanojimai bus teikiami dešimtyje skirtingų kategorijų: Metų dialogo, Metų fotografijos, Metų verslo įmonės, Metų pilietiškumo, Metų muzikos grupės, Metų žurnalisto, Metų žmogaus teisių advokato, Metų įžvalgų, Metų pergalės ir Apdovanojimo už visą gyvenimą puoselėtą toleranciją. Kiekvienoje iš minėtų kategorijų bus paskelbta po vieną laimėtoją. Apdovanojimų kategorijos buvo suformuotos, atsižvelgus į nominantų pasiūlymus.

Nominuoti nusipelniusius asmenis ir organizacijas galėjo visi Lietuvos gyventojai, nevyriausybinės organizacijos ir valstybinės institucijos nuo 2013 metų pabaigos iki 2014 metų sausio vidurio. Iš viso buvo sulaukta daugiau nei 40 pasiūlymų (nominuoti asmenys ir organizacijos  abėcėlės  tvarka išvardyti šio straipsnio pabaigoje). Nominacijų laimėtojus bendru sutarimu išrinko Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atstovai ir NLĮF nariai.

NLĮF nariai teigia, jog puoselėdami lygybę ir įvairovę suvokiame, jog kiekvienas žmogus yra ypatingas dėl savo individualių savybių, traktuojant šiuos skirtumus kaip privalumą –  ne  trūkumą. Šie skirtumai gali atsirasti dėl žmogaus rasės, tautybės, lyties, seksualinės orientacijos, socialinio statuso, amžiaus, negalios, religijos, politinių pažiūrų ar kitų savybių. Sugebant pasinaudoti šiais skirtumais saugioje, pozityvioje ir skatinančioje aplinkoje, galima išmokti valdyti įvairovę ir tokiu būdu puoselėti tarpusavio supratimą bei toleranciją.

Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai 2013 – tai  Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (LGKT) ir Nacionalinio lygybės ir įvairovės forumo (NLĮF) iniciatyva.

Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų 2013 nominantai

Paulius Ambrazevičius, Ieva Budzeikaitė, Darius Chmieliauskas, Audra Čepkauskaitė, Vyda Dauskurdytė, Eglė Digrytė, Leonidas Donskis, Danguolė Germanienė, Dalia Gudavičiūtė, Diana Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė, viešoji įstaiga „Įvairovės ir edukacijos namai“, Mindaugas Jackevičius, Monika Jakimavičienė, Erica Jennings, Eglė Jokužytė, Kauno moterų draugija, Halina Kobeckaitė, Faina Kukliansky, Dalia Kuodytė, Lietuvos žmogaus teisių centras, Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus,  Rūta Meilutytė, Vytautas Mizaras, Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL, Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centras, Nevalstybinis vaikų darželis „Nendrė“, Donatas Paulauskas, Marija Aušrinė Pavilionienė, Prienų globos namai, Dainius Pūras, RIMI, Birutė Sabatauskaitė, Eglė Samoškaitė, SKAMP, Mark Splinter, Laisvydė Šalčiūtė, Asociacija „Šviesuva“, Ikimokyklinio ugdymo įstaiga „Vaikystės sodas“,  Gintaras Varnas, Vilniaus oro uostas, Vytauto Didžiojo universitetas, Romas Zabarauskas. Taip pat nominacijai buvo pasiūlytas vienas Lietuvos neįgaliųjų forumo 2013 m. lapkričio 16 d. organizuotas ES pirmininkavimo renginys „Negalia ir darnus vystymasis: požiūris iš JT Neįgaliųjų teisių konvencijos perspektyvos“ renginys.