Diskusijoje ekspertai svarstys, ar lygybė Lietuvoje gali būti madinga | NLIF

Diskusijoje ekspertai svarstys, ar lygybė Lietuvoje gali būti madinga

Vasario 21 d. sostinėje vyks diskusija „Kada (kaip) lygybė Lietuvoje taps madinga?“. Jos metu žmogaus teisių, komunikacijos bei reklamos specialistai svarstys, ką daryti, kad parama lygiateisiškumo principams taptų gero politinio ir kultūrinio tono ženklu.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, organizuojanti šį renginį, kviečia ne apgailestauti, jog šalies gyventojams neįdomios žmogaus teisės, bet veikiau paieškoti inovatyvių ir kūrybiškų sprendimų, kaip sudominti plačiąją visuomenę ir taip paskatinti ginti savo teises.

Galima pastebėti, kad lygybės ir įvairovės tema Vakarų valstybėse ganėtinai populiari – didelės įmonės ją įtraukia į savo reklamas, politiniai bei visuomenės veikėjai pasitelkia viešųjų ryšių kampanijose, internete plinta įdomiausios socialinės reklamos. Ne visi bandymai vienodai sėkmingi, tačiau jie rodo, kad žmogaus teisės nėra tik siauro aktyvistų ar akademikų rato interesas.

Tarnybos Komunikacijos skyriaus vadovė Mintautė Jurkutė mano, kad nuosekliai dirbant tokį efektą galime pasiekti ir Lietuvoje. „Ši diskusija, planuojamas jų ciklas, yra viena iš priemonių, kuri galėtų padėti populiarinti lygybės idėjas. Siekiame, kad apie žmogaus teises būtų kalbama ne tik uždaruose susitikimuose, konferencijose ar posėdžiuose, bet ir tiesiog prie kavos puodelio“, – sako ji.

Planuojama, kad diskusijoje dalyvaus:

Tomas Vytautas Raskevičius, nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL žmogaus teisių politikos koordinatorius;
Anastasija Zemdliauskaitė, ryšių su visuomene bendrovės „Integrity PR“ kūrybos vadovė;
Paulius Rymeikis, socialinės reklamos agentūros „Nomoshiti“ įkūrėjas;
Mintautė Jurkutė, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Komunikacijos skyriaus vadovė.

Renginys vyks vasario 21 d. 18 val., restorane „La Boheme“, Šv.Ignoto g. 4/3.

Ši diskusija yra pasirengimo jubiliejiniams Nacionaliniams lygybės ir įvairovės apdovanojimams dalis. Juos organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu, remia Atviros Lietuvos fondas, Britų taryba, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.