Laidos „Editos šou“ ir „X Faktorius“ kaltinamos asmenų su negalia diskriminavimu | NLIF

Laidos „Editos šou“ ir „X Faktorius“ kaltinamos asmenų su negalia diskriminavimu

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba informavo Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seimo narę Dovilę Šakalienę apie pradedamą tyrimą dėl LRT televizijos laidos „Editos šou“ ir „TV3“ laidos „X Faktorius“.

Į tarnybą Seimo narė kreipėsi gavusi informacijos, kad televizijos laidoje „Editos šou“ (vedėja Edita Mildažytė) buvo pasityčiota iš kurčiųjų ir gestų kalbos, o laidoje „X Faktorius“ – iš aklųjų. D. Šakalienė paprašė įvertinti laidų turinį Visuomenės informavimo įstatymo požiūriu.

Žurnalistų etikos inspektorė Gražina Ramanauskaitė-Tiumenevienė informavo Seimo narę, kad nors tais atvejais, kai paskelbta informacija nėra tiesiogiai susijusi su skundą teikiančiu asmeniu, tarnyba privalo atsisakyti jį nagrinėti, tačiau šiuo atveju kalbama apie visuomenės informavimo sritį reglamentuojančių principų pažeidimus, todėl tarnyba tyrimą pradės savo iniciatyva.

Tokius kaltinimus palaiko ir Lietuvos žmogaus teisių centras, kuris savo nuomone apie „Editos šou“ pasidalijo socialinio tinklo „Facebook“ asmeninėje paskyroje.

„Palaikome pasipiktinusią kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų bendruomenę. Pramoginėje laidoje „Editos šou“ vedėjos Edita Mildažytė žodžius į neva gestų kalbą verčianti vertėja – nejuokinga. Gestai vaizduojami kaip kvailoki ženklai, skirti tiesmukai pavaizduoti garsu pasakytoms E. Mildažytės mintims. Iš tikrųjų gestai yra būdas susikalbėti, tai lygiavertė, sudėtinga ir graži kalba, kuria kalbėti nėra nei gėdinga ir kvaila“, – buvo skelbiama įraše.

Plačiau skaitykite čia