TBN atidaryta kilnojamoji paroda | NLIF

TBN atidaryta kilnojamoji paroda

Rugsėjo 7 d. Tautinių bendrijų namuose atidaryta kilnojamoji paroda „Pranciškaus Skorinos Rusėniškajai Biblijai – 500“.

Parodai medžiagą rinko, jos koncepciją kūrė ir tekstus rašė grupė Lietuvos, Baltarusijos ir Čekijos mokslininkų. Rengiant parodą LMA Vrublevskių bibliotekai talkino Vilniaus universiteto biblioteka, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ir Baltarusijos NMA Centrinė mokslinė Jakubo Kolaso biblioteka. Lėšų leidybai skyrė Lietuvos mokslo taryba ir LR kultūros ministerija.

Į parodos atidarymą atvyko baltarusių, kitų tautinių bendrijų, akademinės bendruomenės atstovai, Vilniaus P. Skorinos gimnazijos pedagogai ir moksleiviai, vilniečiai.

Šventinę nuotaiką sukūrė Frederiko Šopeno „Baladė Nr. 1“, kurią atliko Nacionalinės Mykalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos auklėtinė Amelija Burytė.

Į susirinkusius kreipėsi Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė dr. Vida Montvydaitė. „P. Skorinos indėlis į daugiatautės, daugiakultūrės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūrą yra neįkainuojamas. Jis pradėjo knygų spausdinimo tradiciją LDK,“ – sakė departamento vadovė.

Apie P Skorinos gyvenimą, jo veiklą Prahoje, Vilniuje, išleistas knygas kalbėjo Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktorius dr. Sigitas Narbutas. Jis yra ir vienas iš parodos autorių ir rengėjų.

Savo mintimis apie didžiojo tėvynainio palikimą dalinosi Baltarusijos Respublikos ambasados Lietuvoje ministrė-patarėja Lyudmila Tatarinovich, Vilniaus baltarusių klubo „Siabryna“ pirmininkas, Tautinių bendrijų tarybos narys Valentinas Stechas.

Šešiolikoje stendų parodos lankytojai gali susipažinti su P. Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ faksimile, jos parašymo istorija. Atskiruose stenduose pasakojama, kaip P. Skorinos atminimas įamžintas Baltarusijoje, Lietuvoje ir Čekijoje.

Paroda veiks iki spalio 5 d.

Plačiau skaitykite čia