TBN vyko literatūrinio susivienijimo “Vingis” susitikimas | NLIF

TBN vyko literatūrinio susivienijimo “Vingis” susitikimas

Rugpjūčio 21 d. į Tautinių bendrijų namus rinkosi literatūrinio susivienijimo “Vingis” nariai. Gražia tradicija tapo šios organizacijos vadovės Onutės Kulbokienės iniciatyva rengiami “Vingio narių kūrybiniai vakarai.

Šis renginys buvo skirtas poetės, autorinių dainų atlikėjos Birutės  Gaučienės kūrybai. Kūrėja – pedagogė, poetė, dainininkė, gimusi ir užaugusi mokytojų šeimoje Dzūkijos kaimelyje. Baigusi Vilniaus universitetą, jau 40 metų dirba mokykloje. Ji – pedagogė iš pašaukimo. Savo prisistatyme ji pabrėžė, jog kūryba – jos gyvenimas.

Vaidinusi universiteto Kiemo teatre, grojanti gitara, kurianti ir dainuojanti, pamilusi kalnus, keliaujanti su visa šeima. Iš pradžių kūrė tik progines dainas, vėliau, paskatinta kuriančios eiles draugės, pradėjo rašyti eilėraščius, poemas, pasakas, sveikinimus ir dedikacijas. Dalyvauja įvairiuose kūrybos vakaruose, knygų sutiktuvėse, literatūrinėse šventėse, yra surengusi keletą savo kūrybos vakarų, nesiskiria su gitara, dainuoja ne tik savo, bet kuria dainoms melodijas ir pagal jai patinkančias daugelio poetų eiles. 2016 m. ji kartu su L/s „Vingis“ nariais A. Širvinskiene ir V. Šiaudyčiu knygoje „Laimę radę kalnuose“ išspausdino savo kūrinius.

Susirinkusiems Birutė skaitė savo eilėraščius, atliko sukurtas dainas. Gražiu siurprizu tapo litvakų profesionalių smuikininkų Boriso Traubo (JAV) ir Boriso Lifšico (Šveicarija) muzikinis sveikinimas susirinkusiems renginio dalyviams. Smuikininkai – išeiviai iš Vilniaus, ilgus metus pagrindines smuiko partijas groję garsiausiuose Lietuvos orkestruose. Jiems akomponavo pianistė Lija Neugasimova.

Plačiau skaitykite čia