Rasizmo skandalas Panevėžyje – legionierius dėl M.Savėno elgesio kreipėsi į LFF | NLIF

Rasizmo skandalas Panevėžyje – legionierius dėl M.Savėno elgesio kreipėsi į LFF

Lietuvos futbolo I lygoje rungtyniaujančiame „Panevėžio“ klube – rasizmo skandalas. Legionierius iš Ganos Charlesas Atsina paliko klubą dėl žaidžiančiojo trenerio Manto Savėno rasistinių užgauliojimų, praneša futbolas.lt.

Pasak portalo, Ch.Atsina paliko Aukštaitijos komandą, tačiau prieš tai su oficialiu raštu kreipėsi į LFF, kaltindamas M.Savėną rasizmu bei naudotu smurtu. Futbolas.lt nepavyko gauti nei LFF, nei paties M.Savėno komentaro šia tema. LFF Drausmės komiteto vadovas Ričardas Zdančius atsisakė komentuoti situaciją „kol vyksta tyrimas“, o „Panevėžio“ treneris į skambučius neatsakė.

Teigiama, kad po rungtynių Palangoje komandos rūbinėje legionierius iš Ganos komandos draugo Tado Markevičiaus paprašė užgesinti rūbinėje užsidegtą cigaretę. M.Savėnas pašėlo išvadindamas Ch.Atsiną rasistiniais epitetais, tačiau istorija tik tuo nesibaigė. Liepos 9 dieną, per rungtynių su „Šilute“ pertrauką, rūbinėje M.Savėnas, negailėdamas riebių išsireiškimų, esą savo auklėtinį pradėjo smaugti. Abu vyrus teko išskirti komandos draugams.

Komanda į aikštę grįžo be Ch.Atsinos, kuris netrukus paliko komandą, tačiau apskundė trenerio licencijos neturintį M.Savėną LFF dėl netinkamo elgesio ir rasizmo. Ganos futbolininkas neketina apsiriboti vien skundu Lietuvos federacijai – žada kreiptis į UEFA. 1989 m. gimęs Charlesas Atsina prieš „Panevėžį“ yra žaidęs Estijoje, Ispanijoje, Italijoje ir Vokietijoje. 2014 metais žaisdamas Vokietijos klube „Csv Bochum“, jis per vienerias rungtynes buvo pelnęs 8 įvarčius.

Plačiau skaitykite čia