„Vaivorykštės autobuso“ keleiviai surengė protestą prie Rusijos ambasados | NLIF

„Vaivorykštės autobuso“ keleiviai surengė protestą prie Rusijos ambasados

Š. m. gegužės 13 dieną Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, norėdama atkreipti dėmesį į LGBT* asmenų persekiojimą ir šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje (Rusijos Federacija), organizavo mitingą-piketą prie Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje. Solidarizuojantis su nuo Čečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo teroro nukentėjusiais homoseksualiais asmenimis, prie Rusijos Federacijos ambasados buvo išskleista 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliava. Tikimės, kad ši akcija paragins Lietuvos Respublikos užsienio politikos formuotojus nelikti abejingus į rytus nuo mūsų valstybės sienų vykdomiems žmogaus teisių pažeidimams.

Įspūdinga vaivorykštės vėliava į renginio vietą buvo atgabenta „Vaivorykštės autobusu“ – spalvomis, muzika, šūkiais „Už lygybę!“ ir žmogaus teisių aktyvistais pripildytu atviru autobusu, savo kelione Vilniaus miesto gatvėmis džiuginantį ne tik miesto gyventojus, bet ir jo svečius.

Po mitingo prie Rusijos Federacijos ambasados „Vaivorykštės autobusas“ pajudėjo link LR Seimo, kur 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliava buvo išskleista dar kartą. Akcija prie LR Seimo buvo siekiama išreikšti susirūpinimą dėl LR Seimo darbotvarkėje esančių iniciatyvų, kuriomis siekiama Lietuvoje apriboti pagrindines LGBT* asmenų žmogaus teises.

„Vaivorykštės autobuso“ kelionė buvo užbaigta 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliavą išskleidus ant daug išbandymų atlaikiusio Gedimino kalno. Šiuo veiksmu buvo siekiama nusiųsti žinutę vilniečiams ir sostinės svečiams, kad Vilnius yra atviras ir tolerantiškas Europos miestas.

Plačiau skaitykite čia